06 Nisan 2001 01:00

Kuzuların sesleri duyulacak

Doksanlı yılların başında çekilen ve büyük beğeni kazanan "Kuzuların Sessizliği" filminin devamı olara çekilen "Hannibal" bügün gösterime giriyor.

Paylaş
Kuzuların sesleri duyulacak
Doksanlı yılların başında çekilen ve büyük beğeni kazanan "Kuzuların Sessizliği" filminin devamı olara çekilen "Hannibal" bügün gösterime giriyor.
İlk fildeki oyunculuğuyla Oscar kazanan Judie Foster olmamasına rağmen Anthony Hopkins'in performansıyla haftanın öne çıkan filmi "Hannibal" "Gladiator"ün yönetmeni Ridley Scott'un yönetmenliğini üstlendiği " 2001 yılının en çok merak edilen filmlerinden biri oldu. Filmde Anthony Hopkins'e Julianne Moore ve Gary Oldman eşlik ediyor.
Konusuna gelince: FBI ajanı Clarice Starling'in (Julianne Moore) ile seri katil Hannibal Lecter'ın buluşmasının üzerinden 10 yıl geçmiştir. Clarice en son görevinde, başka bir ajanın hatası yüzünden, bebek taşıyan bir suçluyu öldürmek zorunda kalmıştır.
Bu arada Hannibal Lecter'ın hayatta kalan belkide tek kurbanı Mason Verger ise Hannibal'a yaptıklarını ödetmek istemektedir. Bu emeline ulaşmak için, Starling'e bir önceki görevinden dolayı ceza vermeye hazırlanan memur Paul Krendler'ı kullanacak ve Hannibal'ı yeniden F.B.I.'ın en çok aranılan 10 kişi listesine sokacaktır.
80 milyon dolara malolan, çekimleri İtalya'nın Floransa kentinden sonra, Washington ve North Carolina'da gerçekleştirilen yapımda Anthony Hopkins Hannibal karakterini yine başarıyle canlandırıyor. Fakat Hannibal, Kuzuların Sessizliği kadar etkili değil. Bunda biraz da ortada yakalanacak bir katilin olmayışı veya bir bilinmeyen olmamasının da payı büyük.
Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

Adalet reformu şart

SONRAKİ HABER

Kartal’da çöken binanın enkazından rant mı çıkacak?

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa