23 Ağustos 2011 03:02

Saruhanlı'da Kürtlere linç girişimi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve AKP yetkililerinin savaşı kışkırtan açıklamaları, Batı illerinde yaşayan Kürtlere karşı linç girişimlerine dönüşmeye devam ediyor.Alınan bilgilere göre, Manisa'nın Saruhanlı İlçesi Ocak Köyü'nde tarlada çalışan Kürt işçiler, evlerine dönerken, 4-5 kişin

Saruhanlı'da Kürtlere linç girişimi

Paylaş

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve AKP yetkililerinin savaşı kışkırtan açıklamaları, Batı illerinde yaşayan Kürtlere karşı linç girişimlerine dönüşmeye devam ediyor.

Alınan bilgilere göre, Manisa'nın Saruhanlı İlçesi Ocak Köyü'nde tarlada çalışan Kürt işçiler, evlerine dönerken, 4-5 kişinin sözlü ve taşlı saldırısına uğradı. İşçiler provokasyona yol açmamak için saldırganlara ses çıkarmadığı belirtildi.

KÜRT İŞÇİLER TEDİRGİN

Kürt işçiler evlerine giderken, kalabalıklaşan saldırgan grup, bu kez de Kürtlerin evlerine saldırdı, linç girişiminde bulundu. Saldırganlar, Kürtlerin köyden çıkmasını isterken, telefonla ulaştığımız Orhan Özcan, köyde evine giden Sedat Ergün'ün köylüler tarafından öldürülesiye dövüldüğü ve şu anda hastaneye kaldırıldığını söyledi. Özcan'ın durumunun ağır olduğunu kaydeden Özcan, grubun daha sonra Kürtlerin evlerine saldırdıkları ve girdikleri evleri dağıtıklarını kaydetti. Saldırganların kundaktaki bebeği bile fırlattığını vurgulayan Özcan, saldırıda Seyfettin Özcan'ın aldığı darbelerden dolayı ağır yaralandığı ve hastaneye kaldırıldığını kaydetti. Özcan, köyde bulunan 200 Kürt işçinin her hangi bir saldırı girişimine karşı Ali Özcan'ın evinde toplandıklarını dile getirdi. (MANİSA)

ÖNCEKİ HABER

BDP’den Yeni Şafak’a suç duyurusu

SONRAKİ HABER

Seramik fabrikasında ücretlerini alamayan işçiler eylem yaptı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa