Priştine'de şiddetli patlama

Kosova'nın başkenti Priştine, dün şiddetli bir patlamayla sarsıldı. Patlamanın olduğu binada Arnavut, Sırp ve diğer azınlıkları temsil eden siyasi parti büroları bulunuyor.

Priştine'de şiddetli patlama
Kosova'nın başkenti Priştine, dün şiddetli bir patlamayla sarsıldı.
Priştine'nin merkezinde Arnavut, Sırp ve diğer azınlıkları temsil eden siyasi parti bürolarının bulunduğu binadaki patlamanın başkentin her tarafından duyulduğu, bürolarda hasar meydana geldiği bildirildi. Görgü tanıkları, patlamanın olduğu binadan dumanlar yükseldiğini ve birkaç kişinin hafif yaralandığını, ama patlamanın şiddeti nedeniyle insanların şoka girdiğini kaydettiler.
Patlamada en fazla hasarın olduğu bürolar arasında, Türk azınlığı temsil eden siyasi parti bürolarının da bulunduğu öğrenildi.
BM Kosova Misyonu Başkanı Bernard Kouchner, patlamanın meydana geldiği binayı ziyaret ettikten sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, "Gerçekten Türklerin partisi mi hedef alındı onu bilmiyorum" dedi.
KFOR yetkilileri, yerel saatle 09.30'da meydana gelen patlamaya bir bombanın yol açtığını söylediler.
Yaralananlar arasında, Türkleri temsil eden siyasi parti görevlisi Linda Sipahi adlı bir kadın da bulunuyor. Patlamanın şiddeti nedeniyle Sipahi'nin yüzünde kesikler meydana geldiği belirtildi.
www.evrensel.net