22 Ağustos 2011 03:05

Uludağ’da yetki sorunu sürüyor

Türkiye’nin en önemli kış ve yaz turizm bölgesi olan Uludağ’ın, Ankara’dan yönetilmesi, sorunlara yol açıyor.Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala, Türkiye’nin en önemli kış turizmi merkezlerinden biri olan Uludağ ile ilgili yaşanan karmaşayı eleştirdi. Orman ve Su

Uludağ’da yetki sorunu sürüyor

Paylaş

Türkiye’nin en önemli kış ve yaz turizm bölgesi olan Uludağ’ın, Ankara’dan yönetilmesi, sorunlara yol açıyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala, Türkiye’nin en önemli kış turizmi merkezlerinden biri olan Uludağ ile ilgili yaşanan karmaşayı eleştirdi. Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nı eleştiren ve süreci ‘Ankara mantığı’ olarak tanımlayan Pala, “Uludağ, Bursa halkınındır. Uzaktan, Ankara’dan, masa başından yönetilemez ve geleceği çizilemez” diye konuştu.

Dünyada ve Türkiye’de, kentlerin başkentlerden yönetilme anlayışının terk edilmeye başlandığına dikkat çeken Pala, “Madem, yetki Ankara’da ve belirli bakanlıklar yetkili. Tuvalet ruhsatıyla otel yapılırken neredeydiler? Bursa’nın kent merkezindeki Reşat Oyal Kültürparkı da, Merinos Parkı da, birer doğal alan durumundadır ve koruma altındadır. Orman ve Su İşleri Bakanlığı, buraları da istesin ve yönetsin” şeklinde konuştu. Pala, “Bursa’ya güven sorunu diye bir düşünce olduğunu düşünmek bile istemiyoruz. Güven konuşulacak ise yıllardır Ankara’nın yönetimindeyken yaşananlar ve oluşan görüntü akıllara gelmelidir. Ankara, Bursa’ya gölge etmesin yeter” dedi. (BURSA)

ÖNCEKİ HABER

Maçtan dönen gençler kaza yaptı: 4 ölü

SONRAKİ HABER

Adana'da evleri su bastı, araçlar yolda kaldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa