Altın Piliç ve Altın Gıda işçileriyle

   dayanışma

Altın Piliç ve Altın Gıda işçileriyle dayanışma
Sendikalaşma mücadelesi veren Altın Piliç ve Altın Gıda işçileriyle dayanışma sürüyor. Tamteks işçileri ve Emeğin Partisi (EMEP) üyeleri, DİSK'e bağlı Gıda-İş İstanbul Şubesi'ne üye oldukları için işten atılan ve 12 gündür direnişte olan işçileri ziyaret ederek, destek verdiler.
EMEP'liler, Tamteks işçileri tarafından "Direne direne kazanacağız", "Yaşasın sınıf dayanışması", "Zafer direnen emekçinin olacak" sloganları ile karşılandılar. EMEP üyelerine bilgi veren Gıda-İş İstanbul Şube Başkanı Seyit Aslan, anti demokratik sendika yasalarının işçilerin sendikalaşmalarının önüne engel olmaya devam ettiğini söyledi. EMEP İstanbul İl Yöneticisi ve TÜMTİS Örgütleme Sekreteri Şükrü Günsilli, işçilerin Anayasal haklarını kullanarak sendikaya üye olduklarını hatırlattı. Altın Piliç ve Altın Gıda işçilerinin işçi sınıfına yaraşır bir direniş gerçekleştirdiklerini kaydeden Günsili, işçilerinin birliklerini koruyarak başarıya ulaşabileceklerini söyledi. Şükrü Günsili, parti olarak direnişle her türlü dayanışmayı göstereceklerini dile getirdi.
Direnişin başarılı olacağına inandığını dile getiren Fevzi Kurtuluş da kısa bir müzik dinletisi sundu. Altın Piliç ve Altın Gıda işçileri adına konuşan Özgür Geçgil ise dayanışmaya çok ihtiyaçları olduğunu belirterek, ziyaretlerin sıklaşmasını istedi. TEKSİF Bakırköy Şubesi'ne üye oldukları için işten atılan Tamteks işçileri de Altın Piliç ve Altın Gıda işçilerini ziyaret ettiler. Ziyaret sırasında konuşan Sümerbank İşyeri Temsilcisi Ersan Çarkı, Tamteks işçilerinin de sendikalaşma mücadelesi verdikleridiklerini ve mutlaka başaracaklarını dile getirdi. TEKSİF Bakırköy Şube Yöneticisi Murat Zengin de, hükümetin saldırıları karşısında daha fazla mücadele verilmesi gerektiğini kaydetti.
www.evrensel.net