06 Ağustos 2000 01:00

Haraç mezat satarız!

Dalaman SEKA fabrikasının Mopak'a satılmasına karşı çıkan sendika, belediye ve bazı siyasi partilerin temsilcilerine devletin cevabı açık oldu...

Paylaş
Haraç mezat satarız!
Selüloz-İş Sendikası Dalaman Şubesi yöneticileri, Dalaman belediye başkanı ve çeşitli siyasi partilerin Dalaman ilçe yöneticilerinden oluşan heyetin, SEKA Dalaman fabrikası ihalesinin iptali için Ankara'da gerçekleştirdikleri görüşmeler tamamlandı. Heyetle ihale hakkında görüşen Özelleştirmeden Sorumlu Devlet Bakanı Yüksel Yalova, ihalenin iptalini isteyen heyete açık konuştu, "Benim işim buraları satmak. Ucuz ya da pahalı fark etmez."
Önceki gün ANAP Genel Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Mesut Yılmaz'la görüşen heyet, SEKA Dalaman İşletmesi'ni Mopak'a kazandıran ihalenin iptal edilerek, işletmenin Selüloz-İş Sendikası, Dalaman belediye başkanı ve bazı siyasi partilerin ilçe örgütlerinin oluşturduğu Dalaman Ortak Girişim Grubu'na verilmesini istediler.
Mesut Yılmaz, sermayesi hazırlanarak, bir an önce oluşturulursa ihaleyi iptal ederek, işletmenin Ortak Girişim Grubu'na verilmesini destekleyeceğini söyledi.
'Benim görevim satmak!'
Daha sonra Özelleştirmeden Sorumlu Devlet Bakanı Yüksel Yalova ile görüşen heyete, Yalova, "Benim görevim buraları satmak. Ucuza ya da pahalıya gitmesi önemli değil. Kanunlar çerçevesinde ihale yapıldı" dedi. İhalenin iptalinin kendisi dışında olduğunu belirten Yalova, işletmenin Ortak Girişim Grubu'na verilmesi konusunda geç kalındığını söyledi.
ÖNCEKİ HABER

Ecevit, Arafat'a açık destek vermedi

SONRAKİ HABER

100. yıl logosu esinlenme mi, çalıntı mı?

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa