17 Temmuz 2000 01:00

SEKA işçileri: Karar geri alınsın

SEKA'nın Çaycuma, Dalaman, Afyon, Balıkesir ve Giresun işletmelerinin satış kararına karşı işçilerin tepkisi büyüyor.

Paylaş
SEKA işçileri: Karar geri alınsın
SEKA'nın Çaycuma, Dalaman, Afyon, Balıkesir ve Giresun işletmelerinin satış kararına karşı işçilerin tepkisi büyüyor. Selüloz-İş Sendikası, şimdilik sadece Dalaman SEKA'da gerçekleşen ihalenin iptali için dava açmaya hazırlanıyor. Özellikle Dalaman SEKA'da devam eden eylemin, bugünden itibaren diğer işyerlerine yayılması bekleniyor. Sendikanın "üretilen malların dışarı çıkarılmaması" şeklinde bir eylem kararı olduğu öğrenildi.
Dalaman'da eylem sürüyor
Cuma günü yapılan ihaleyle 40 milyon dolara Mopak Kâğıt Karton Sanayi ve Ticaret AŞ'ye satılan SEKA Dalaman İşletmesi'nde işçiler ve ailelerinin başlattığı eylem sürüyor. İhaleden önce üç gün "işyerini terk etmeme" eylemi yapan Dalaman SEKA işçileri, cuma günü dışarıya çıkarak eylemlerini sürdürdüler. Fabrikanın önündeki caddeyi trafiğe kapatan işçiler, halaylar çekerek ve maytaplar yakarak eylemlerini sürdüler.
Önceki gece polis müdahalesiyle karşılaşan işçilerden bazıları yaşanan arbedede yaralandı. Üç işçinin hastanede tedavi gördüğü öğrenilirken, işçiler önceki gece saat 24.00'de sona erdirdikleri eylemlerine, dünden itibaren yeniden başladılar. Dalaman halkından da destek almaya başlayan SEKA işçileri, eylemlerinin satış kararı geri alınıncaya kadar süreceğini bildirdiler.
Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

Cezaevleri can pazarı

SONRAKİ HABER

Konya'da hekime saldıran kişi tutuklandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa