27 Haziran 2000 01:00

Enerjide işbırakılıyor

Enerji emekçileri bugün ve yarın Enerji Yapı Yol-Sen önderliğinde iş bırakıyor. Enerji Yapı Yol-Sen 31 Mayıs ve 7 Haziran'da da hak gasplarına karşı iş bırakma eylemleri yapmıştı.

Paylaş
Enerjide işbırakılıyor
Enerji Yapı Yol-Sen'in taleplerinin karşılanması amacıyla 7 Mart'ta başlattığı mücadele programı iş bırakma eylemleriyle devam ediyor. 31 Mayıs ve 7 Haziran'daki iş bırakmaların ardından, yapılan referandum sonucunda süresiz iş yavaşlatma eylemlerini devam ettirme kararı alan Enerji Yapı Yol-Sen, bugün ve yarın üstüste iş bırakarak, alanlara çıkıp taleplerinin yerine getirilmesini isteyecek.
Ankara'da işyerlerinde iş bırakacak olan Enerji- Yapı Yol Sen üyeleri saat 11.00'de Karayolları Genel Müdürlüğü önünde toplanacaklar. Basın açıklamasının ardından ise üyeler işyerlerine dönmeyerek evlerine dağılacaklar.
Enerji- Yapı Yol Sen, Türkiye çapında örgütlü olduğu, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı, Yapı İşleri, Karayolları, Afet İşleri, Teknik Araştırma ve Uygulama, İller Bankası genel müdürlükleri ile Enerji Bakanlığı'na bağlı DSİ, TEAŞ, TEDAŞ, EİE İdaresi genel müdürlükleri ve Başbakanlığa bağlı Köy Hizmetleri, Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü; Ulaştırma Bakanlığı'na bağlı Devlet Hava Limanları Genel Müdürlüğü'nde hizmet üretmeyerek alanlara çıkacak.
Gişe memurlarının davası
Öte yandan Enerji-Yapı Yol Sen üyesi Boğaziçi ve Fatih Köprüleri'nde çalışan gişe memurları hakkında, 6 Mart 1998 tarihinde, "Sahte Sendika Yasası"na karşı yaptıkları iş bırakma eylemi nedeniyle açılan dava bugün Yargıtay'da görüşülecek. Sözkonusu eylem nedeniyle 80 civarında kamu emekçisi hakkında İstanbul Üsküdar 3 No'lu Asliye Hukuk Mahkemesi'nde, "kurumu zarara uğrattıkları" iddiasıyla tazminat davası açılmış ve dava sonucunda yaklaşık 30 milyar lira para cezasına hükmedilmişti.
Sendika tarafından Yargıtay 4. Hukuk Dairesi'ne yapılan temyiz başvurusu üzerine, dava bugün saat 9.30'da duruşmalı olarak görülecek.
Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

MGK OHAL'e devam dedi

SONRAKİ HABER

AKP Selçuk Adayı, alacak verecek meselesinden silahlı saldırıya uğradı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa