02 Haziran 2000 01:00

15 yaşındaki çocuğa işkence

Eskişehir Karakolu'nda üç polis henüz 15 yaşında bir öğrenciye bir gün boyunca işkence yaptı. Yaşadıklarının etkisinden kurtulamayan N.A., çok korktuğunu söyledi.

Paylaş
15 yaşındaki çocuğa işkence
Ali Baş
N.A. (15) adlı öğrenciye, gözaltına alındığı Ertuğrulgazi Karakolu'nda üç polis tarafından işkence yapıldı. N.A.'nın bacaklarına demir çubuklarla vurarak işkence yapan polisler hakkında hukuki işlemin yapılması için, ailesi, Eskişehir Cumhuriyet Savcılığı'na gelerek suç duyurusunda bulundu.
Eskişehir Kılıçarslan İlköğretim Okulu öğrencisi 15 yaşındaki N.A. adlı öğrenci Büyükdere Mahallesi'ndeki evinden bir hırsızlık olayı ile ilgili olarak, gece yarısı polisler tarafından gözaltına alındı.
Henüz 15 yaşında olan N.A., Ertuğrulgazi Karakolu'na getirildi. Bir gün karakolda tutulan N.A., suçlamaları kabul etmeyince bacaklarına demir çubuklarla vurularak dövüldü.
Suç duyurusunda bulundu
Yumruklar sonucu, N.A.'nın gözü şişerken dudağı da patladı. Kendisine yapılan işkenceler nedeniyle daha sonra babasıyla Eskişehir Adliyesi'ne gelerek, üç polis hakkında suç duyurusunda bulundu. Baba Namık A., "Çocuğuma yapılan insanlık suçudur. Bir çocuğa böylesine acımasız işkence yapılamaz. Bu işin peşini bırakmayacağız" dedi.
Demir çubukla vurdular
Yaşadığı olayı anlatan N.A. ise çok korktuğunu söyleyerek, "Bacaklarıma ve ayakalarıma demir çubukla vurdular. Yumruklayarak ağzımı gözümü şişirdiler. Çok korkmuştum. Ben de ne dedilerse kabul ettim" dedi.
ÖNCEKİ HABER

Mezarlığa göç!

SONRAKİ HABER

İmamoğlu'dan İBB çalışanlarına mektup: Emekçiyi baş tacı edeceğim

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa