Mamaklı Kadınlar ‘Şiddete Hayır’ Dedi

Mamaklı Kadınlar ‘Şiddete Hayır’ Dedi

Emek Partili kadınlar, Mamak’ta cadde ve sokaklarda kadın katliamlarını kınayan bildiriler dağıtarak, kadınlara “hep birlikte katliamlara karşı mücadele edelim” çağrısı yaptı.“Kadınların ölümünden sorumlu olan AKP ile helalleşmeyeceklerini” söyleyen Mamaklı kadınlar, bildirilerinde “her gün ülk

“Kadınların ölümünden sorumlu olan AKP ile helalleşmeyeceklerini” söyleyen Mamaklı kadınlar, bildirilerinde “her gün ülkemizde 5 kadın katlediliyor. Bu dehşet rakamını hayatımızın gerçeği haline getiren  AKP Hükümeti yakılan, boğulan, işkence edilen kadın bedenleri orta yerde dururken, her gün başka kadınlar dört duvar arasında şiddetle baş başa bırakılıyor” dedi.

GERÇEK EŞİTLİK SAĞLANANA KADAR MÜCADELEYE DEVAM

Bildiride, AKP Hükümetinin işsizliğin nedenini bile kadınların iş aramasına bağladığına dikkat çekildi. Bildiride, “AKP Hükümeti her fırsatta kadına, en önemli görevinin çocuk doğurup, aile birliğini koruması olduğunu telkin etti, “kadın erkek eşit değildir” diye diye kadınları yaşamın dışına itti” denildi.

Kadından Sorumlu Devlet Bakanlığı’nın yerine Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı kurulduğu kaydedilen bildiride, hükümetin kadını aile içinde etkisiz, kimliksiz ve tek görevi ailenin diğer bireylerine bakmaktan ibaret hale getirmeye çalıştığı belirtildi.

Bildiride, “AKP  zihniyeti şiddeti normalleştiriyor ve kadından kutsal ailenin sürdürülmesi adına bu normalleştirilmiş şiddete kadınların boyun eğmesini istiyor. Emek Partili kadınlar Mamaklı kadınlara AKP Hükümetini sorumluluklarını yerine getirene kadar ve gerçek eşitlik sağlana kadar mücadelelerine devam edecekler” denildi. (Ankara/EVRENSEL)

www.evrensel.net