19 Ağustos 2011 10:28

Kılıçdaroğlu: Askerle, silahla çözemezsiniz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Mamak ilçesi Küçük Kayaş Mahallesi’ndeki bir gecekonduda yaşayan ve memur emeklisi olan Yücel Başkan’ın evine iftara konuk oldu.Kılıçdaroğlu, mahalledeki bazı ailelerin de katıldığı iftarın ardından vatandaşlarla sohbet etti.Bir mahalle sakininin son yaşanan olayları anı

Kılıçdaroğlu: Askerle, silahla çözemezsiniz

Paylaş

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Mamak ilçesi Küçük Kayaş Mahallesi’ndeki bir gecekonduda yaşayan ve memur emeklisi olan Yücel Başkan’ın evine iftara konuk oldu.

Kılıçdaroğlu, mahalledeki bazı ailelerin de katıldığı iftarın ardından vatandaşlarla sohbet etti.

Bir mahalle sakininin son yaşanan olayları anımsatarak, “Bu sorunu çözün” demesi üzerine Kılıçdaroğlu şunları söyledi: “Bu sorunun bugüne kadar çözülmemesinin nedeni siyaset kurumudur. Ne oluyor? ‘Efendim askere silah verdik. Gitsin önlesin’. Olmuyor, çözülmüyor. Terör olayını siyasetçinin oturup masaya yatırması, tek başına siyasetçi de değil, sosyolog, akademisyen, dışişlerinden bürokratlar gelecek, masaya yatıracaklar. Bu olay sadece silahla çözülecek olay olmaktan çıkmıştır. Siz bu olayı bütün cepheleriyle ele alıp çözmezseniz, bunu çözemezsiniz.” (ANKARA)

ÖNCEKİ HABER

Uluslararası basında hava harekatının yankıları sürüyor

SONRAKİ HABER

Röveşatanın tarihi: Kim icat etti, ilk nerede görüldü?

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa