09 Nisan 2000 01:00

Karakolda hırsız var!

17 yaşındaki E.T. araba çaldığı söylenerek kovalandı, yakalandı, dövüldü. Polis dayağından kendisini bıçaklayarak kurtulan E.T. ilk önce hastaneye sonra karakola götürüldü.

Paylaş
Karakolda hırsız var!
Rojda İldan
Oto hırsızlığıyla suçlanarak 29 Mart 2000 tarihinde bir arkadaşıyla birlikte Osmaniye Polis Karakolu'na götürülen 1983 doğumlu E.T., cep telefonuyla girdiği karakoldan telefonsuz çıktı. E.T. 30 Mart'ta Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı'nda verdiği ifadede polislerin kendisini yakaladıktan sonra dayak attıklarını ve bu dayaktan kurtulmak için kendisini bıçakladığını da söyledi.
Kendini bıçakladı
E.T. ve yanındaki üç arkadaşı 29 Mart'ta Bakırköy Metro İstasyonu Önü'nde bir grup gençle kavga etmeye başladılar. Kavga esnasında kim olduklarını bilmedikleri kişilerin müdahale etmesinden sonra koşarak olay yerinden kaçmaya başladılar. Kaçarken kavga ettikleri kişiler olduklarını sandıkları kimseler onları kovalamaya başladı. Sonra bu kişilerden biri onlara polis olduğunu söyleyerek, durmalarını istedi. E.T., durduktan sonra ilk önce bir polisin kendisine yumruk atması sonucu yere düştüğünü sonra da oradaki polislerin hep birlikte kendisini tekmelemeye başladıklarını savcılıkta verdiği ifadede söyledi. İfadesinde atılan bu dayaktan kurtulmak için 'kelebek' diye tabir edilen bıçağını çıkarıp, kendisini bıçaklamaya başladığını da kaydeden E.T., bunun üzerine polislerin, kendisini hastaneye götürdüklerini daha sonra da Osmaniye Polis Karakolu'na getirildiğini ifade etti.
Cep telefonu çalındı
Karakolda kendisinden arabayı çaldığının kabul edilmesi istenirken, delil olarak da arabanın üzerinde parmak izinin bulunmasının gösterildiğini söyleyen E.T., arabayı çaldığını kabul etmedi. Araba sahibini tanıdığını ve arabayı bu kişiden daha önce izinli olarak aldığı için arabada parmak izinin bulunabileceğini söyleyen E.T. savcılıkta verdiği ifadede nezarete konmadan önce üzerindeki cep telefonunun alındığını ve çıktığında kendisine iade edilmediğini açıkladı. İkinci el olan telefonu Sefaköy'deki bir seyyar satıcıdan aldığını ve telefonun hattının abisine ait olduğunu söyleyen E.T., telefonunun üst arama tutanağına da yazılmadığını açıkladı.
Çıkarıldığı Sulh Ceza Mahkemesi'nde arabayı çaldığı yönünde yeterli kanıt elde edilemediği için tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan E.T. ve baro tarafından atanan avukatı Ersin Dere 5 Nisan'da Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurarak suç duyurusunda bulundular. Yapılan suç duyurusunda soruşturma sonucunda sanık polislerin kimliklerinin tespit edilmesi ve bu kişilerin TCK'nın 243 ile 496 ve devam eden maddeleriyle cezalandırılmaları istendi.
Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

İşçiler Abide-i Hürriyet'te

SONRAKİ HABER

Uber'e erişimin engellenmesi davası 3 Temmuz'a ertelendi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa