26 Mart 2000 03:00

Özelleştirmeye karşı alanlara

Bursalı işçi ve emekçiler, bugün yapılacak miting için çalışmalarını tamamladılar. Bildiri ve afişlerle yapılan çağrıların ardından, dün de araçlarla dolaşılarak tüm emekçilere mitinge katılım çağrısı yapıldı.

Paylaş
Özelleştirmeye karşı alanlara
Gemlik'te bugün yapılacak "Pahalılığa, işsizliğe, yoksulluğa, özelleştirmeye, sahte sendika yasasına hayır!" mitingi için bütün çalışmalar tamamlandı. Yaklaşık bir aydır süren hazırlıklar çerçevesinde dün de Gemlik'te ses aracı ile dolaşılarak mitinge katılım çağrısı yapıldı. Saat 13.00'de başlayacak olan mitinge İstanbul, İzmir ve Eşkişehir'den de katılımın olması bekleniyor.
Sıçrama tahtası olacak
Çalışmalar konusunda gazetemize bilgi veren Miting Tertip Komitesi Başkanı ve Petrol-İş Bursa Şube Başkanı Nuri Han, çalışmaların tamamlandığını belirterek, "Özelleştirmeye karşı, pahallılığa karşı, kıyak emekliliğe karşı, hayatından memun olmayan herkesi bu mitinge davet ediyoruz" dedi.
Tertip komitesinde yer alan Birleşik Metal-İş Bursa Şube Başkanı Selçuk Göktaş ise mitingin özelleştirmeye karşı bir sıçrama tahtası olacağını söyledi. Özelleştirmeye karşı mücadelenin bütün ülkeye yayılması açısından mitinge önem verdiklerini dile getiren Göktaş, bütün emekçileri eylem alanına beklediklerini ifade etti.
Mücadeleyi güçlendirelim
Gemlik Belediyesi'nde uygulanmak istenen taşeron sistemine ve tıkanan toplu iş sözleşmeleri yüzünden mitinge büyük önem verdiklerini söyleyen tertip komitesi üyesi ve Genel-İş Bursa Şube Başkanı Cengiz Durmuş, "Bütün işçileri mitinge bekliyoruz. Ekmek, barış ve özgürlük savunucularının mitinge sahip çıkmasını bekliyoruz" diye konuştu.
Yine tertip komitesinde yer alan TÜMTİS Bursa Şube Başkanı Gürel Yılmaz ise bildiri dağıtımı ve afiş çalışmasından sonra dün de anons araçlarıyla mitinge çağrı yaptıklarını söyledi. Mitingin özelleştirmeye karşı bir başlangıç olduğunu ifade eden Yılmaz, bütün işçilerin mitinge katılmasını ve mücadeleyi güçlendirmesini istedi.
Partilerden ortak açıklama
EMEP, ÖDP, HADEP, CHP, SİP ve İP ortak bir açıklama yaparak, mitinge tam destek vereceklerini açıkladılar. ÖDP Bursa İl Binası'nda düzenlenen ortak basın açıklamasını okuyan ÖDP İl Başkanı Ayla Yıldırım, hükümetin saldırılarına karşı bugün Gemlik'te yapılacak mitinge kitlesel olarak katılacaklarını söyledi.
ÖNCEKİ HABER

FP: Hükümetin hedefi

SONRAKİ HABER

Esenyurtlu kadınlar talepleriyle 1 Mayıs’ta alanda olacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa