19 Mart 2000 03:00

Trafik kazaları can almaya devam ediyor

11 Mart Cumartesi günü başlayan tatil süresince meydana gelen ve Kurban bayramı ile birlikte yoğunlaşan trafik kazalarında 81 kişi öldü, 165 kişi yaralandı.

Paylaş
Trafik kazaları can almaya devam ediyor
Kurban bayramı ile birlikte yoğunlaşan trafik kazalarında 81 kişi öldü, 165 kişi yaralandı. 11 Mart Cumartesi günü başlayan tatilin altıncı gününe kadar yurtta meydana gelen trafik kazalarında 64 kişi ölmüş, 117 kişi yaralanmıştı. Bursa'da, Fahri Torun yönetimindeki 16 RV 197 plakalı otomobil, Bursa-Mudanya Karayolu Telekom Çekirge Santrali mevkiinde, yolun karşısına geçmeye çalışan Mehmet Buldu ile 8 yaşındaki kızı Felek Buldu'ya çarptı. Kazada ağır yaralanan Felek Buldu, kaldırıldığı Bursa Devlet Hastanesi'nde yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı; hafif yaralanan Mehmet Buldu ayakta tedavi edildi.
Zonguldak'ın Kozlu beldesi Değirmenağzı mevkiinde Ahmet Girgin'in (20) kullandığı 67 EE 545 plakalı motosiklet, aşırı hız sonucu yol kenarındaki kum yığınına çarparak şarampole yuvarlandı. Kazada, Ahmet Girgin, hastaneye kaldırılırken yolda öldü.
Karabük'ün Safranbolu ilçesinde, Metin Reisoğlu yönetimindeki 34 R 0227 plakalı otomobil, Ali Kocataşoğlu'nun kullandığı 78 AH 164 plakalı otomobille hatalı sollama yüzünden çarpıştı. Kazada, sürücüler Ali Kocataşoğlu ve Metin Reisoğlu ile Selma ve Ata Reisoğlu yaralandı.
Yollarda buzlanma
Ankara-İstanbul karayolundaki trafik kazasında, 4 kişi öldü, 29 kişi yaralandı. Malatya'dan İstanbul'a giden 44 FH 222 plakalı yolcu otobüsü, Çaydut Park Alanı mevkiinde yoğun yağış ve buzlanma yüzünden sürücünün direksiyon hakimiyeti kaybetmesi üzerine 100 metrelik uçuruma yuvarlandı. Kazada, bir çocuk, bir kadın ve iki erkek yolcu öldü. Adana'da, Aydın İnal yönetimindeki 01 LC 294 plakalı kamyonet, Dağlıoğlu Mahallesi'nde aniden önüne çıkan Mazlum Özer'e (3) çarptı. Yaralanan Özer kurtarılamadı.
İzmir'in Selçuk ilçesinde, Mustafa Conger yönetimindeki 17 SE 346 plakalı otomobil, İzmir'den Aydın yönüne giderken, Sanayi Çarşısı önünde direksiyon hakimiyetini kaybederek, karşı şeride geçti ve Levent Filiz'in kullandığı 45 E 7547 plakalı otomobile çarptı. Kazada, sürücü Mustafa Conger (40) ve eşi Ayşe Conger (39) olay yerinde, Melih Conger (12), hastaneye götürülürken öldü. Melis Conger (15) ve sürücü Levent Filiz ise yaralandı.
Urfa'dan Gaziantep'e giden Ali Kemal Akdoğan (43) yönetimindeki 27 TR 044 plakalı otomobil ise Aratdağı yakınında şarampole yuvarlandı. Aşırı hız yüzünden meydana geldiği bildirilen kazada, Elif Akdoğan (50) olay yerinde, Kübra Akdoğan (10) kaldırıldığı Birecik Devlet Hastanesi'nde öldü. Sürücü Ali Kemal Akdoğan, Fatma Akdoğan (45), Tuğba Akdoğan (16) ve Seyma Akdoğan (8) yaralandı.
Osmaniye'de de, Kadirli istikametinden gelen Mehmet Cengiz yönetimindeki 63 DV 340 plakalı minibüs, Musa Şahin Bulvarı'nda, park halindeki 19 HD 878 plakalı kamyona arkadan çarptı. Kazada, minibüs yolcularından Dura Topaç (57) olay yerinde öldü, sürücü Mehmet Cengiz, Ayşe, Leyla ve Hasan Topaç ile Cuma Şaşkın ve Ali Adar yaralandı. Gaziantep'te, bayram ziyaretinden dönen Zeki Ağcabay'ın kullandığı 01 LK 387 plakalı otomobil, Gaziantep-Kilis Karayolu Bağlarbaşı köyü yol ayrımında, Mehmet Hadi Aslan'ın kullandığı 79 AL 767 plakalı minibüsle çarpıştı. Kazada, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nde memur olarak çalışan Zeki Ağcabay hayatını kaybetti, eşi Hayriye ve oğlu Recai Ağcabay yaralandı. Artvin'in Şavşat ilçesinde meydana gelen trafik kazasında da 3 kardeş yaşamını kaybetti. Şavşat Soğuksu mevkiinde Ömer Köse'nin kullandığı 76 AL 471 plakalı otomobil bu sabaha karşı aşırı hız ve lastiğinin patlaması nedeniyle şarampole yuvarlandı. Kazada sürücü Ömer Köse (25) ile otomobilde bulunan ağabeyi Barış Köse (37) ve kardeşi Önder Köse (23) olay yerinde öldü. Çanakkale'de dün meydana gelen trafik kazasında ise 3 kişi öldü, 4 kişi yaralandı.
Balıkesir'in Altınoluk beldesinde bayram tatilini geçirdikten sonra İstanbul'a dönmekte olan Nurettin Temel yönetimindeki 34 UG 1134 plakalı otomobil, karşı yönden gelen Yılmaz Kayrak'ın kullandığı H 2497 AB yabancı plakalı otomobil ile Yapıldak köyü yol kavşağında çarpıştı. Şerit ihlali sonucu meydana geldiği bildirilen kazada, her iki araç sürücüleri Nurettin Temel (53), Yılmaz Kayrak (43) ve kimliği belirlenemeyen bir kadın öldü. Kazada yaralanan Havva (47), Levent (16), Nükhet (14), Fikret Temel (12), tedavi altına alındı.
İzmir'de 2 ölü
İzmir'in Bergama ilçesinde Ferdi Babacan yönetimindeki 35 SN 205 plakalı otomobil, Bergama Adnan Menderes Bulvarı'nda yolun karşısına geçmeye çalışan Hilmi Okan'a (27) çarptı. Okan, Bergama Devlet Hastanesi'ne kaldırılırken yolda hayatını kaybetti. İzmir'den Karşıyaka yönüne giden Yakup Işık'ın (39), kullandığı 35 EEA 74 plakalı otomobile Turan İnzibat önünde, başka araç tarafından camına su sıçratıldı. Bir anda direksiyon hakimiyetini kaybeden Işık, İkmal Deniz Komutanlığı'nın duvarına çarptı. Kazada otomobilde bulunan Yıldırım Işık (28), Meltem Coşkun (16), Şebnem Coşkun (19) ve Mehmet Şirin Bulut (16) yaralandılar.
Seyfi Öztürk'ün kullandığı 39 AR 362 plakalı yolcu otobüsü, Kırklareli'de merkeze bağlı Dereköy beldesindeki Alacak Alabalık Tesileri önünde Ali Kalyoncu'ya (38) çarptı. Kazada ağır yaralanan Kalyoncu, kaldırıldığı Kırklareli Devlet Hastanesi'nde öldü.
ÖNCEKİ HABER

Depremzede çadırdan çıkamadı

SONRAKİ HABER

Hakkari'de kurtların saldırısı sonucu 83 keçi ve koyun öldü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa