01 Mart 2000 22:00

Şubeler Platformu'nun eylemi bugün

İstanbul İşçi Sendikaları Şubeler Platformu, hükümetin saldırı politikalarına karşı bugün saat 12.30'da Saraçhane Parkı'nda kitlesel basın açıklaması düzenliyor.

Paylaş
Şubeler Platformu'nun eylemi bugün
İstanbul İşçi Sendikaları Şubeler Platformu, hükümetin IMF ve Dünya Bankası'nın emirleriyle sürdürdüğü saldırı politikalarına karşı aldığı eylem kararları çerçevesinde, bugün saat 12.30'da Saraçhane Parkı'nda kitlesel basın açıklaması düzenliyor.
İstanbul İşçi Sendikaları Şubeler Platformu, Emek Platformu'nu oluşturan tüm örgütlere eyleme kitlesel katılım çağrısı yaparken, bugünkü eylemin bir başlangıç olacağını kaydetti. Fabrikalarda ve işyerlerinde bildiri dağıtımlarını da sürdüren İstanbul İşçi Sendikaları Şubeler Platformu'na bağlı sendikalar, 26 Mart Pazar günü yapacakları mitinge hazırlanıyor.
23 Mart'ta da eylem var
Kendilerini İstanbul Emek Platformu olarak adlandıran oluşum, 5 Şubat 2000 tarihinde yapılan Temsilciler Kurulu kararları doğrultusunda bu ay içinde yapılacak etkinlikleri açıkladı.
Alınan kararlara göre; platformu oluşturan örgütlerin yönetici ve temsilcileri, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nde '2000 Yılı Dünya Kadın Yürüyüşü Türkiye Girişimi'nin yapacağı basın açıklamasına ve 11 Mart'ta saat 12.00'de Şişli Abide-i Hürriyet Meydanı'nda yapılacak "8 Mart'tan 17 Ekim'e" sloganıyla düzenlenecek mitinge katılacak. Platform ayrıca, "siyasi iktidar, yerel yönetimler ve sermayenin toplusözleşme süreçlerinde işçiler karşısında oluşturdukları hak tanımaz ve anti-demokratik cepheyi protesto etmek amacıyla" 23 Mart 2000 tarihinde saat 12.00'de Fatih Parkı'nda basın açıklaması gerçekleştirecek.
ÖNCEKİ HABER

POAŞ işçisi yarın eylemde

SONRAKİ HABER

Polis aracında nitelikli cinsel istismar suçuna ‘iyi hal’ indirimi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa