18 Ağustos 2011 10:06

İsrail’deki saldırılarda 6 kişi yaşamını yitirdi

İsrail’in Gazze’ye düzenlediği saldırıda iki kişinin ölmesi ve 5 kişinin de yaralanmasından bir gün sonra, İsrail’de patlama sesleri duyuldu.Seri saldırılar düzenlenen İsrail’in güneyindeki Eilat’ta en az 6 kişi hayatını kaybetti, 15 kişi yaralandı. İlk saldırı 12 sıralarında Eilat’tan Beerşeba’ya gide

İsrail’deki saldırılarda 6 kişi yaşamını yitirdi

Paylaş

Seri saldırılar düzenlenen İsrail’in güneyindeki Eilat’ta en az 6 kişi hayatını kaybetti, 15 kişi yaralandı. İlk saldırı 12 sıralarında Eilat’tan Beerşeba’ya giden Netafim adlı organizasyonun yolcu otobüsüne yönelik olarak gerçekleşti. 10 yolcunun hafif şekilde yaralandığı kaydedildi.

İsrail’in güneyinde, Eylat kentine giden ve kentin yaklaşık 28 kilometre uzağındaki otobüse silahlı saldırı gerçekleştirildi. Saldırıların Gazze saldırısına misilleme olduğu düşünülüyor.

Ordu radyosu, saldırılarda en az 14 kişinin yaralandığını duyurdu. Silahlı saldırıları kimin düzenlediği henüz kesinlik kazanmadı. Saldırılardan ilki, Eylat’ın yaklaşık 28 kilometre kadar kuzeyindeki anayolda seyir halindeki otobüse düzenlendi.

Otobüstekilerin, ateşin, otobüsün peşinden gelen bir araçtan açıldığını söyledikleri de ifade edildi. Olayın ardından başka bir otobüse de benzer bir saldırının düzenlendi duyuruldu. Bu saldırıda da en az 3 kişinin yaralandığı belirtiliyor.

MISIR DEVREYE GİRDİ

Bu arada, Mısır sınırı yakınında İsrail askerlerinin bulunduğu alanda da bir bombanın patladığı kaydedildi. İsrail güvenlik güçleri, Eylat’ın girişlerini trafiğe kapatırken, bölgede barikatlar oluşturuldu. Saldırıları düzenlediklerinden kuşkulanılan 3 kişinin arandığı bildirildi.

Ynet haber sitesine göre, savunma yetkilileri, saldırıların Mısır tarafından gelen bazı kişilerce düzenlendiğini tahmin ediyor. Mısır güvenlik güçlerinin de alarma geçirildiği kaydedildi. İsrail radyosu İsrail’in güneyinde yer alan Beerşeba şehrinde de patlama meydana geldiğini bildirdi. (DIŞ HABERLER)

ÖNCEKİ HABER

Nedir bu nükleer sevdası?

SONRAKİ HABER

"Demba Ba, Başakşehir'de" iddiası

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa