24 Şubat 2000 03:00

Kiraz üreticileri örgütleniyor

Türkiye'nin önde gelen kiraz üretim merkezlerinden biri olan Akşehir'de bir araya gelen üreticilerle yöneticiler, sorunların çözümünün birlikten geçtiğinde birleştiler.

Paylaş
Kiraz üreticileri örgütleniyor
Türkiye'nin önde gelen kiraz üretim merkezlerinden biri olarak gösterilen Konya'nın Akşehir ilçesinde bir araya gelen üreticilerle yöneticiler, sorunların çözümünün birlikten geçtiğinde birleştiler. Akşehir'deki geniş katılımlı toplantıda konuşan Gölçayır Beldesi Belediye Başkanı Hüseyin Cavit Kılınç, üçüncüsü gerçekleştirilen bu toplantılarda, sorunların çözümü konusunda biraz daha mesafe alındığını gözlemlediklerini söyledi. Kirazın daha iyi değerlendirilmesi için ne gerekiyorsa yapacaklarını belirten Kılınç, üreticilerle muhtarların toplantılara gösterdiği ilgiden son derece memnun olduklarını dile getirdi. Dereçine Beldesi Belediye Başkanı Kadir Göçer de, üreticinin, kiraz üretiminin fazla olduğu yıllarda hayli sıkıntı çektiğini hatırlatarak, oysa ürünün her dönemde satılmasını arzuladıklarını söyledi. Göçer, yetiştiricinin sorunlarının çözümü için altyapı eksiklerinin giderilmesi gerektiğini de aktardı.
Yeşilçiftlik Beldesi Belediye Başkanı Zekeriya Ölmez ise katılımcılara, belediye başkanlarının aralarında imzaladığı protokole sadık kalacaklarını anımsatarak, bu vesile ile uygulamaya koyacakları "hal uygulaması" ile yetiştiriciyi güvenilir komisyoncularla muhatap edeceklerini kaydetti.
Yakasanak Beldesi Belediye Başkanı Necati Korkman da, kiraz üreticisinin örgütlenmesi, ürününün değerinde satılması amacıyla yapılan toplantılarda, çok önemli sonuçlar çıktığını belirtti.
ÖNCEKİ HABER

Tütüncü ortalama fiyatın

SONRAKİ HABER

Adana'da sendikalar, odalar ve Adana Barosundan örgütlenme forumu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa