16 Şubat 2000 03:00

'Devlet' sınırı

MHP, devletle birleşme noktasındaki söylemini Batman skandalında da sürdürdü. MHP Genel Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Devlet Bahçeli...

Paylaş
'Devlet' sınırı
MHP, devletle birleşme noktasındaki söylemini Batman skandalında da sürdürdü. MHP Genel Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Devlet Bahçeli, bir yandan "Kamu yöneticileri ve politikacıların koydukları kurallara önce kendilerinin uyması gerektiğini" belirterek, "terörle mücadele içinde ortaya çıkan yanlışlıkları bahane ederek, güvensizlik ortamı yaratılmaya çalışılmasının da yanlış olduğunu" söylemekten geri kalmadı.
Bahçeli, MHP grup toplantısında yaptığı konuşmada, Batman'da alınan silahlar konusuna da değindi. Bahçeli, "Kamu kaynaklarının denetimsiz harcanması, ciddi soru işaretlerinin varlığı, hukuk devleti sistematiği ve temiz siyaset açısından sakınca arz etmekte, üzerinde durulmayı gerekli kılmaktadır" dedi.
Skandala devlet geleneğiyle yaklaşan Bahçeli, konunun "terörle mücadeleyi yargılamak" için bir fırsat olarak kullanılmasının gayri ahlaki olduğunu iddia etti.
ÖNCEKİ HABER

Batman rezaleti üstünden

SONRAKİ HABER

Birleşik Metal-İş, Çiğli OSB işçilerine 1 Mayıs çağrısı yaptı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa