09 Şubat 2000 03:00

EMEP Aydın ve Bolu il kongreleri yapıldı

EMEP Aydın İl Örgütü 2. Genel Kongresi'ni 300 kişinin katılımıyla gerçekleştirdi. Bolu'daki il kongresinde de il başkanlığına yeniden Sedat Bayram getirildi.

Paylaş
EMEP Aydın ve Bolu il kongreleri yapıldı
EMEP Aydın İl Örgütü 2. Genel Kongresi'ni 300 kişinin katılımıyla gerçekleştirdi. Bolu'daki il kongresinde de il başkanlığına yeniden Sedat Bayram getirildi.
Geçtiğimiz pazar günü Aydın Aysav Düğün Salonu'nda gerçekleştirilen kongrenin açılış konuşmasını yapan EMEP GYK Üyesi Gülsüm Cengiz Akyüz, partinin iki yıllık mücadelesinden ve demokrasi mücadelesindeki yerinden bahsederek şiirler okudu. EMEP İl Başkanı Hüseyin Saran da partiyi bir bebeğe benzeterek "Mücadele içinde büyüyecektir" dedi.
Konuklardan bir köylü yaptığı konuşma sırasında "Bugün çalışmıyorum, çapamı atıp nasırlı ellerimin hakkını almaya geldim" dedi ve kongreye katılanlarca uzun süre alkışlandı.
Aydın Emek Gençliği adına bir konuşma yapan Ercan Karakaya, gençlik örgütlerinin pek çok deneyimin ardından ayakları yere basan bir örgüt haline geldiğini belirterek, "Partinin politikalarını kitlelere ulaştırmada Aydın Emek Gençliği herkesten çok özveri gösterecektir" dedi. Karakaya konuşmasının ardından 18 yaşına yeni girmiş iki arkadaşını kürsüye çağırarak partiye üye yaptı. Eğitim-Sen Şube Başkanı, Tüm Bel-Sen Şube Başkanı, HADEP İl Başkanı, ÖDP İl Başkanı, Tes-İş Temsilcisi ve Nazilli Eğitim-Sen temsilcisinin katıldığı kongre sonrası yapılan seçimle Hüseyin Saran tekrar il başkanlığına seçilirken, Ercan Karakaya, Adnan Gürkan, Celal Şenol, Aydın Kirsiz, Derviş Peker ve İlyas Gümüş il yönetimine getirildi.
Öte yandan EMEP Bolu İl Kongresi de yapıldı. Geçtiğimiz pazar günü saat 11.00'de Halkevi Toplantı Salonu'nda yapılan kongre sonucunda il başkanlığına yeniden Sedat Bayram seçildi.
Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

Silahları Hizbullah'a kimler verdi?

SONRAKİ HABER

Uber'e erişimin engellenmesi davası 3 Temmuz'a ertelendi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa