04 Şubat 2000 03:00

Güle Güle

Başrollerini Zeki Alasya, Metin Akpınar, Şükran Güngör, Yıldız Kenter ve Eşref Kolçak'ın paylaştığı Güle Güle bugün gösterime giren iki yerli yapımdan birisi.

Paylaş
Güle Güle
Başrollerini Zeki Alasya, Metin Akpınar, Şükran Güngör, Yıldız Kenter ve Eşref Kolçak'ın paylaştığı Güle Güle bugün gösterime giren iki yerli yapımdan birisi. Yönetmenliğini Zeki Ökten'in gerçekleştirdiği film son dönem yerli filmlerinde olduğu gibi yoğun bir medya desteğini arkasına alarak vizyona girdi.
Filmin konusu kısaca şöyle: Şemsi, araba tamircisi. Karısından yıllar önce ayrılmış. Kendisinden uzakta yaşayan bir çocuğu var. Dinine bağlı, oldukça naif, temiz bir insan.
Celal ile Zarife 40 yıllık evli, 2 çocukları olan aile. Celal, albay emeklisi. Disiplinli, muhafazakâr, merkezde bir karakter. Grubun lideri. Onun onayını almadan ortak hiçbir şey yapamıyorlar. Katı görünümünün altında sıcak ve duygusal bir insan. Arkadaşlarına güven veren bir karakter. Zarife, bir taşra kentinde doğmuş, geleneksel değerlere göre yetiştirilmiş, iyi bir anne ve eş. Oldukça zengin ve sevgi dolu bir yüreğe sahip, cesur ve duygusal bir kadın. Zarif coşkulu potansiyel çılgın bir karakter.
İsmet, ömrü boyunca adadan hiç ayrılmamış, ama hep gözü ufka bakan biri. Hep gitmek düşleri kurmuş ancak buna hiçbir zaman cesaret edememiş, korkak biri. Çabuk heycanlanan, ölçüp biçmeden konuşan, samimi bir ihtiyar. En büyük takıntısı sinema filmleri. Hep gitme cesareti gösteren film kahramanlarıyla kendini özleştiriyor. Hiç evlenmemiş yalnız bir adam. Galip olağanüstü romantik biri. Sadece bir kez gördüğü Kübalı bir kadınla 35 yıldır müthiş aşk yaşıyor. Bu elbette, fiziksel bir aşk değil. Karşılıklı olarak sürekli aşk mektupları yazıyorlar. Fizik beraberliği olmamasına rağmen ona hiçbir zaman ihanet etmemiş. Yaşadığı bu akıl almaz ilişkiye dost grubunun çok saygı duyduğu biri ve aşk dolu. Ada halkının bir bölümü de bu ilişkiye çok saygı duyarken, bugünün değerleriyle yaşama bakan başka bir grup bu durumu anlayamaz ve onunla dalga geçer.
Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

DTCF davası başladı

SONRAKİ HABER

Brexit’te son durum: AB’den İngiltere’ye iki senaryo

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa