Fotoğraf: AA

Kadın Oyunları Öykü Yarışması

Oyun ve öykü olmak üzere iki dalda yapılacak "Kadın Oyunları Öykü Yarışması"na katılım için başvurular başladı

Kadın Oyunları Öykü Yarışması
Oyun ve öykü olmak üzere iki dalda yapılacak "Kadın Oyunları Öykü Yarışması"na katılım için başvurular başladı. Kadının Sosyal Hayatını Araştırma ve İnceleme Derneği (KASAİD) tarafından 5'incisi gerçekleştirilecek yarışmanın son başvuru tarihi 26 Haziran 2000 olarak belirlendi.
"Kadının toplumsal, psikolojik yaşamını irdeleyen, sorunlarını tartışan çağdaş tiyatro oyunları ve öykülerinin teşvik edilmesi, Türk tiyatro repertuvarı ve edebiyatına kazandırılması" için düzenlenen yarışmaya katılabilmek için metnin çeviri veya uyarlama olmaması, ödül almamış, profesyonel bir toplulukça oynanmamış, yayınlanmamış ve 15 sayfayı geçmiyor olması şartları aranıyor.
Jüriyi Devlet Tiyatroları Edebi Kurulu'ndan İzzet Polat Ararat, DTCF Tiyatro Bölümü'nden Prof. Dr. Ayşegül Yüksel, Hacettepe Üniversitesi'nden Prof. Dr. A. Deniz Bozer, TRT Drama Müdürlüğü'nden Necmettin Varlı, Türkiye Yazarlar Sendikası'ndan Mahzun Doğan, TOBAV'dan Şenol Tiryaki ve KASAİD'nden Tansu Aytar'dan oluştuğu yarışma sonucunda birinciye 150 milyon, ikinciye 100 milyon, üçüncüye ise 50 milyon Türk Lirası ödül verilecek. Yarışmayla ilgili Dede Korkut Sokak 4/2 Aşağı Ayrıncı/Ankara adresi ile 0312.440.42.04 numaralı telefondan bilgi, DT gişelerinden ise şartname edinilebilir.
www.evrensel.net