Lise öğrencisine ajanlık teklif ettiler

Lise öğrencisine ajanlık teklif ettiler

ANKARA’da Anıttepe Lisesi 3. sınıf öğrencisi Çeknat Danışman, kendisine polis tarafından ajanlık teklif edildiğini, kabul etmediği için de tehdit aldığını açıkladı.İHD Ankara Şubesi’nde düzenlenen basın toplantısı ile kendisine polisler tarafından ajanlık teklif edildiğini iddia eden Çeknat Danışman, olayın gö

ANKARA’da Anıttepe Lisesi 3. sınıf öğrencisi Çeknat Danışman, kendisine polis tarafından ajanlık teklif edildiğini, kabul etmediği için de tehdit aldığını açıkladı.

İHD Ankara Şubesi’nde düzenlenen basın toplantısı ile kendisine polisler tarafından ajanlık teklif edildiğini iddia eden Çeknat Danışman, olayın gözaltındayken gerçekleştiğini söyledi. Yüksel Caddesi’nde zabıta ile işportacıların arasındaki çatışmada gözaltına alındığını belirten Danışman, avukatla konuşmak için nezaretten çıkarıldığını, fakat burada babasının arkadaşı olduğunu iddia eden biriyle konuşturulduğunu söyledi. Daha sonra ortama bir polisin daha geldiğini belirten Danışman, kendisine yapılan ajanlık teklifini kabul etmediğini ve “Burada keselim” dediğini anlattı. Danışman, polislerin “dışarıda görüşürüz” dediğini ve nezaretten çıktıktan sonra telefonla aradıklarını ifade etti. Telefonlara cevap alamayınca 06 MYP 42 veya 46 plakalı bir araçla yolunu kestiklerini kaydeden Danışman, kabul etmeyince tehdit ettiklerini söyledi. Danışman, gözaltından çıktıktan sonra İHD’ye başvurmuştu. (Ankara/EVRENSEL)

www.evrensel.net