16 Ocak 2000 22:00

TYS'den çocuklara kitaplık

Türkiye Yazarlar Sendikası (TYS), 3. Çocuk Kitaplığını Güzeltepe Çevre Kültür ve Dayanışma Derneği'nde açtı.

Paylaş
TYS'den çocuklara kitaplık
Türkiye Yazarlar Sendikası (TYS), 3. Çocuk Kitaplığını Güzeltepe Çevre Kültür ve Dayanışma Derneği'nde açtı. Daha önce Sapanca Kırkpınar Belediye Binasında ve İzmit Süleyman Demirel Kültür Merkezinde Çocuklar için kitaplık açan TYS, 3. Çocuk Kitaplığını önceki gün Güzeltepe Çevre Kültür ve Dayanışma Derneği'nde açarak, çocuk kitaplığı açılışlarını sürdürüyor.
Açılış etkinliğine Güzeltepe mahallesi çocukları, halkı, TYS Genel Başkanı Cengiz Bektaş, TYS üyeleri Gülsüm Cengiz, Güngör Gençay, Aydın Hatıpoğlu, Bedrettin Aykın, Gülseren Engin ve Aytül Akal katıldı.
Güzeltepe Çevre Kültür ve Dayanışma Derneği Gençlik Komitesi adına açılış konuşmasını gerçekleştiren Aysel Ballıkaya, derneklerinin amacına uygun olarak mahalle gençlerine ve çocuklarına katkı sağlamak için bir kütüphane açmaya karar verdiklerini söyledi. TYS ve Güzeltepe mahallesi gençlerinin katkılarıyla kütüphanenin açıldığını belirten Ballıkaya, emeklerinden dolayı herkese teşekkür etti.
Dernek Başkanı Necati Demirci de, ülkemizde sağlık ve eğitim bütçesinin düşük olduğunu belirterek, Güzeltepe Çevre Kültür ve Dayanışma Derneği'nin amacının bilinçli ve eğitimli gençlik yaratmak olduğunu kaydetti. TYS Genel Başkanı Cengiz Bektaş ise, çocuklara kitap okuma isteği duyuldukça TYS olarak katkı sunmaya çalışaçaklarını ifade ederek, çocuk kitaplık açılışından dolayı kıvanç duyduğunu belirtti.
Şair -Yazar Gülsüm Cengiz ve Aydın Hatıpoğlu'nun kısa birer konuşma gerçekleştirerek, kendi ürünlerini sunduğu açılış etkinliğinde ,daha sonra sözü Güngör Gençay aldı. Gençay, ilk kitabını 1953 yılında çıkardığı söyleyerek, açılan kütüphanenin değerini bilinmesini istedi. Gençay çocuklara kitap okumalarını isteyerek, kitap okudukça bilgileneceklerini vurguladı. Açılış, okunan şiirler ve çocukların sorularıyla sona erdi.
ÖNCEKİ HABER

İzmir'in kültür gündemi

SONRAKİ HABER

Twitter’da her 30 saniyede bir 'kadın tacizi vakası' görülüyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa