17 Ağustos 2011 09:30

BDP: Barış herkesin ortak hedefi olmalı

BDP Eş Genel Başkanları Hamit Geylani ve Filiz Koçali ile Grup Başkanı Selahattin Demirtaş yaptıkları ortak açıklamayla Çukurca’da 7 askerin yaşamını yitirmesinden üzüntü duyduklarını belirterek, askerlerin ailelerine başsağlığı diledi.Çatışmaların artmasının kaygıları daha da arttırdığı belirtilen açıkl

BDP: Barış herkesin ortak hedefi olmalı

Paylaş

Çatışmaların artmasının kaygıları daha da arttırdığı belirtilen açıklamada, “Türkiye’nin bu noktaya gelmemesi için aylarca çağrılar yaptık, girişimlerde bulunduk, barışın önünün açılması için büyük çaba sarf ettik. Ancak bütün bu çabalarımız, barış çağrılarımız ne yazık ki karşılıksız kaldı. Bugün yaşanan bu acılı tablo bir kez daha göstermektedir ki, Türkiye’nin en acil ihtiyacı,  barıştır. Bunun için Türkiye’nin bir an önce bu çatışmalı ortamdan çıkarılması, ölümlerin durdurulması ve bir barış sürecinin başlatılması herkesin ortak hedefi olmalıdır” denildi.

Açıklamada şunlar ifade edildi: “Yaşadığımız günler daha fazla tehdit ve daha fazla şiddetle geçiştirilebilecek günler değildir. Acıları daha fazla artırmadan durdurmanın tek yolu akılla hareket ederek, sorunları diyalogla çözmenin zeminini güçlendirmektir. Bu ortak acıların bir daha yaşanmaması, acılara yeni acıların eklenmemesi için herkesi barış konusunda daha fazla ısrarlı olmaya ve bunun mücadelesini yürütmeye çağırıyor, bir kez daha tüm topluma derin üzüntülerimizle birlikte başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz.” (Ankara/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

ABD’nin Suriye politikası ‘sinsice’

SONRAKİ HABER

Rusya’da 2 savaş uçağı çarpıştı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa