13 Ocak 2000 03:00

MHP'li başkanın korumasından

   meydan dayağı

Paylaş
MHP'li başkanın korumasından
   meydan dayağı
Meral Muhacir
MHP'li Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'den iş istemeye giden evli ve 5 çocuk babası Remzi Siner, başkanın polis korumasından meydan dayağı yedi. Ümit adlı korumanın şiddetine maruz kalan Siner, hem elinden hem de belinden sakat. Acilen ameliyat olması gereken Siner'in eşi, özürlü bir insana vurabilecek kadar vahşileşenleri lanetlediğini söylüyor.
Adını vermekten çekindiğini ifade eden Siner'in eşi, olayı şöyle özetledi: "Geçimimizi at arabacılığı ve tablacılık yaparak sağlıyoruz. Belediye başkanı da hayvancılığı kaldırınca eşim işsiz kaldı. O da 5 çocuğu alıp önce kaymakamın yanına gitti. Kaymakam, eşime bir kâğıt vererek belediyeye gitmesini söyledi. İşte eşimin başına ne geldiyse kaymakamı dinlemesi yüzünden geldi."
Eşinin özürlü olduğunu, derhal ameliyat olması gerektiğini ve paraları olmadığı için bunun mümkün olamadığını ifade eden Remzi Siner'in eşi, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Remzi tekrardan çocukları alarak belediye başkanının yanına gitti. Belediye başkanını beklerken bir polis ne beklediğini sormuş. Eşim başkanla görüşeceğini söyleyince koruma, 'Başkan benim. Ne söyleyeceksen bana söyle' diyerek eşime bağırmış. Eşim başkanla görüşmek için direnince koruma Remzi'yi kollarından tutarak yere atmış ve yerde dövmüş."
Çocuklar şokta
"Eşimin kollarında morluklar var, ama çocukların durumu daha kötü. Babalarının gözleri önünde meydan dayağı yemesi çocuklarımızı çok etkiledi. Çocuklarımız adeta şok geçirdiler, her gece kâbuslar görerek uyanıyorlar" diyen Remzi Siner'in eşi, ahırlarının yanı sıra odunluklarının da yıkıldığını kaydetti. Yıkımlara tepki gösterdiklerinde, "Eğer hayvan beslemeyi çok seviyorsanız, köyünüze geri dönün. Burada size ekmek yok" sözleriyle karşılaştıklarını söyleyen Siner'in eşi, tek geçim kaynaklarının atlar olduğunu vurguladı. Buna izin verilmemesi halinde de özürlü eşine iş bulunmasını talep eden 5 çocuk annesi Siner, konuşmasını şu sözlerle tamamlıyor: "İş de vermeyeceklerse hepimizi öldürsünler."
Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

Saldırılara karşı mücadele yükseltilmeli

SONRAKİ HABER

Brexit’te son durum: AB’den İngiltere’ye iki senaryo

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa