Kamu emekçilerine zam yok ceza var

Kamu emekçileri, 1999 yılını IMF bütçesi, sahte sendika yasası, sosyal güvenliğin tasfiye edilmesi, sürgün ve baskılara karşı eylemlerle geçirdiler.

Kamu emekçilerine zam yok ceza var
Kamu emekçileri, 1999 yılını IMF bütçesi, sahte sendika yasası, sosyal güvenliğin tasfiye edilmesi, sürgün ve baskılara karşı eylemlerle geçirdiler. Tepkilerini alanlarda dile getiren kamu emekçileri Ankara'da iki büyük miting gerçekleştirdiler. 13 Şubat'taki Ekonomik ve Demokratik Haklar mitingi ile 4 Aralık'taki Sefalete Teslim Olmayacağız mitingi.
Bu yıl 4. yılını kutlayan KESK'in taraf olma talepleri siyasi iktidar tarafından görmezden gelinirken, eylemlere katılan kamu emekçileri hakkında, idari ve adli soruşturma davaları çoğaldı. KESK verilerine göre son yıllarda, 75 bin 728 memurdan para ve fon kesintisi yapıldı. 1781 memurun kadrosu alındı, 917 memurun derece ve kademelerindeki ilerleme durduruldu. 28 bin 524 memur disiplin ve para cezasına çarptırılırken, 730 memurun meslekten ihracı istendi. Adli soruşturmalarla karşılaşan memurlardan 4245'i sürgün edildi, 25'i açığa alındı. 1912'sinin görevine son verildi, 1227'si hapis cezasına çarptırıldı
www.evrensel.net