16 Ağustos 2011 10:30

Belediye kuruyor, mahalleli söküyor

Mamak Belediyesi’nin baz istasyonu kurulmasına dönük kararına mahalleliler baz istasyonlarını sökerek yanıt veriyor. Park ve yeşil alanlara baz istasyonu kurmaya giden şirketler, gittikleri mahallelerde halkın direnişiyle karşılaşıyorlar. Kurulan baz istasyonlarını ya mahalleli söküp atıyor ya da belediye kendi açtığı çukurları ke

Belediye kuruyor, mahalleli söküyor

Paylaş
İbrahim Kale

Bu olaylardan biri de dün akşam saatlerinde General Zeki Doğan (GZD) Mahallesi’nde yaşandı. “Aydınlatma yapıyoruz” diye mahalleliyi kandırmaya çalışan belediye görevlilerini mahalleli suçüstü yakaladı. Baz istasyonu kurulduğunu fark eden mahalleliler, belediyeye seslenerek “baz istasyonu yapıp sağlığımızla oynayacağınıza parklarımızı yollarımızı yeniden revize edip mahallelinin hizmetine sunun” dedi.

Belediyenin mahalleliyi kandırmaya çalıştığını söyleyen Hatice Yılmaz, baz istasyonu değil parklara ve yollara bakım istediklerini söyledi. Sultan Özkan ise “tüm mahalleli olarak baz istasyonunu kurdurmamak için çabalayacağız” diyerek yetkilileri baz istasyon ısrarından vazgeçmeye çağırdı. Mahalleli çocuklar da “Genç yaşlarda ölmek istemiyoruz. Parkımızda sağlıklı bir şekilde oyunlar oynamak istiyoruz. Onun için baz istasyonuna hayır diyoruz” dedi.

MUHTAR DA TEPKİLİ

Mahallerine gizlice baz istasyonu kurmaya çalışanları suçüstü yakaladıklarını söyleyen GZD Mahallesi Muhtarı Nurhayat Farımaz ise bir haftadır baz istasyonları ile ilgili çalışmalar yaptıklarını vurguladı.  Belediyenin GZD’de üç parka baz istasyonu yaptırma kararı aldığını dile getiren Farımaz,  “Bizler yasal prosedürü beklerken belediye çok ani bir şekilde ve gizlice çukur açmış. Biz bunu farkettik ve bir sıkıntı çıkmasın diye işçileri gönderdik” dedi. Farımaz, “40 bin nüfuslu mahallede 3-4 tane park var. Bize parkların yeniden revize edileceği sözünü verenler, tam tersine parklarımıza baz istasyonu yaptılar” dedi. (Ankara/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Taşeron şirket döner diye at eti yedirdi

SONRAKİ HABER

Kaş Çukurbağ Yarımadası'nda talanın önü açıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa