16 Ağustos 2011 09:42

Somali yardımları, yeni bir Deniz Feneri olmasın!

CHP Erzincan Milletvekili Muharrem Işık, Başbakan Erdoğan’a Somali’ye yardım toplayan kurum ve kuruluşları sordu.Işık, Meclis Başkanlığı’na sunduğu yazılı soru önergesinde Somali’ye yardım kampanyasının bir siyasi partinin kampanyasına dönüştüğünü belirterek yardım organizasyonu öncesinde Kızılay gibi ö

Somali yardımları, yeni bir Deniz Feneri olmasın!

Paylaş

CHP Erzincan Milletvekili Muharrem Işık, Başbakan Erdoğan’a Somali’ye yardım toplayan kurum ve kuruluşları sordu.

Işık, Meclis Başkanlığı’na sunduğu yazılı soru önergesinde Somali’ye yardım kampanyasının bir siyasi partinin kampanyasına dönüştüğünü belirterek yardım organizasyonu öncesinde Kızılay gibi önemli bir kurumun başkanının istifa etmesinin kafalarda soru işaretlerine yol açtığını kaydetti.

Işık, Erdoğan’a şu soruları yöneltti: “Somali’ye Kızılay dışında kaç yardım kuruluşu daha yardım toplamaktadır? Yeni bir Deniz Feneri vakasıyla karşılaşmamak için Somali’ye yardım toplayan diğer kuruluşlar yeterince denetlenebilmekte midir? Somali’ye yardım organizasyonunun bir siyasi parti kampanyasına dönüşmüş olması Kızılay bünyesinde bir rahatsızlık yaratmış mıdır? Kızılay Başkanının istifasının arkasında bu ve benzeri nedenler mi vardır? Somali’ye yardım toplayan dernek, kurum ve kuruluşların topladıkları yardım miktarları ne kadardır? Bu miktarlar kamuoyu ile paylaşılacak mıdır? İzin almaksızın 365 gün yardım toplama yetkisine sahip vakıf ve dernekler hangileridir?” (ANKARA)

ÖNCEKİ HABER

UNRWA: ‘Gemi saldırısı yok’

SONRAKİ HABER

Saadet Partisi, 277 belediye başkan adayını açıkladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa