07 Aralık 1999 03:00

Sendika yuvamız, yıktırmayız

TÜMTİS İzmir Şubesi yöneticilerinin gözaltına alınması ve şube binasının basılarak ateşe verilmesi, Topkapı ambar işçileri tarafından protesto edildi.

Paylaş
Sendika yuvamız, yıktırmayız
TÜMTİS İzmir Şubesi yöneticilerinin keyfi olarak polis tarafından gözaltına alınması ve aynı akşam şube binasının basılarak yakılması, Topkapı ambar işçileri tarafından prostesto edildi. Dün işbırakarak sabah saatlerinden itibaren sendika temsilciliği önünde toplanan TÜMTİS İstanbul Şubesi'ne üye ambar işçileri, "Baskılar bizi yıldırımaz", "İş, ekmek yoksa barış da yok", "Sendikaya uzanan eller kırılır", "Faşizme ölüm; halka hürriyet", "Faşizme karşı omuz omuza", "Sermaye sistemi yıkılmalı" sloganları atarak tepkilerini dile getirdiler.
Hep birlikte püskürteceğiz
TÜMTİS'e yönelik saldırıların yeni olmadığını ve daha önce de birçok defa TÜMTİS binalarının basılarak yöneticilerinin gözaltına alındığını hatırlatan TÜMTİS İstanbul Şube Başkanı Hüyesin Özdoğan, İzmir Şubesi'ne yapılan baskının yeni saldırıların habercisi olduğunu belirtti. Sendikalarına yönelik saldırıları hep birlikte püskürteceklerini ifade eden Özdoğan, "Bu sendikayı bugünlere bedel ödeyerek getirdik. Dişimizle tırnağımızla getirdik, kimse bize lütfetmedi. Bundan sonra da böyle olacak. Mücadelemiz bütün gücümüzle sürecek. Herkes bunu böyle bilsin" dedi.
Öfkemizi bileyecek
Özdoğan'dan sonra söz alan TÜMTİS İstanbul Şube Sekreteri Ramazan Ballı ise saldırının, hak ve özgürlük mücadelesinde kararlı tutum takınan TÜMTİS'in varlığından rahatsız olanlar tarafından tertiplendiğini vurguladı.
Sorumlular yakalansın
Mücadelelerine gözdağı verilmek istendiğine dikkat çeken Ballı, "Ancak şu açıkça bilinmelidir ki, bu ve benzeri saldırılar bizi mücadelemizden alıkoyamayacak, öfkemizi bileyecek, mücadelemizi daha çok yükseltmemize yol açacaktır" diye konuştu.
Saldırılarının piyonlarını ve sorumlularının açığa çıkarılmasını isteyen Ballı, emek örgütlerini de saldırılar karşısında duyarlı olmaya çağırdı.
Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

Vergi iptali davasının kaderi

SONRAKİ HABER

Trump yine tehdit etti: Venezuela'ya en sert yaptırımları uygulamadık

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa