16 Ağustos 2011 08:40

Zagros tabelası 6 yıl sonra asıldı

HAKKARİ’nin ilçesinde birçok kez bombalı saldırıya uğrayan ve tabelası bu yüzden kaldırılan Zagros İş Merkezi, 6 yıl aradan sonra tekrar tabelasına kavuştu.Yüksekova ilçesinde 2005’de defalarca bombalı ve roketli saldırıya uğrayan Zagros İş Merkezi’nin krokisi, Şemdinli olaylarında suçüstü yakalanan JİT

Zagros tabelası 6 yıl sonra asıldı

Paylaş

HAKKARİ’nin ilçesinde birçok kez bombalı saldırıya uğrayan ve tabelası bu yüzden kaldırılan Zagros İş Merkezi, 6 yıl aradan sonra tekrar tabelasına kavuştu.

Yüksekova ilçesinde 2005’de defalarca bombalı ve roketli saldırıya uğrayan Zagros İş Merkezi’nin krokisi, Şemdinli olaylarında suçüstü yakalanan JİTEM elamanları astsubaylar Ali Kaya, Özcan İldeniz ile itirafçı Veysel Ateş’in aracında çıkmıştı. İş merkezin sahibi Sabri Yurtsever, yaşanan baskılardan dolayı 2005’de binanın önündeki tabelayı indirmişti. Ancak iş yerinin sahibi tabelayı indirmesine rağmen halk ısrarla aynı ismi kullandı. İş yeri sahibi 6 yıldan sonra aynı tabelayı tekrar astı. 2005 yılında iş yerinin karanlık güçler tarafından hedef alındığını belirten Yurtsever, baskılardan dolayı 6 yıldır tabelanın yerinden indirdiğini kaydetti. (HAKKARİ)

ÖNCEKİ HABER

Anlat bakalım!

SONRAKİ HABER

Saadet Partisi, 277 belediye başkan adayını açıkladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa