27 Kasım 1999 03:00

Ülkücü baba öldürüldü

Ülkücü mafya babası Nihat Akgün'ün önceki gece sahibi olduğu Akgün Restoran'da öldürülmesinin ardından 5 kişi gözaltına alındı.

Paylaş
Ülkücü baba öldürüldü
Ülkücü mafya babası Nihat Akgün'ün Ataköy'de uğradığı silahlı saldırı sonucu ağır yaralanması ve hastanede ölmesiyle ilgili 5 kişi gözaltına alındı.
Akgün Oteli'nin sahibi Nihat Akgün, Ataköy Marina'daki Regetta eğlence merkezinin içinde bulunan sahibi olduğu Akgün Restoran'da önceki akşam saatlerinde kimliği belirsiz 2 kişinin silahlı saldırısına uğradı. Akgün'ü kurşun yağmuruna tutan saldırganlar, daha sonra olay yerinden yaya olarak kaçtılar. Vücudunun çeşitli yerlerine isabet eden kurşunlarla ağır yaralanan Akgün, hemen İnternational Hospital'a kaldırılarak, yoğun bakıma alındı. Akgün, burada öldü. International Hospital Genel Cerrahi Uzmanı Doktor Barbaros Tabak, Akgün'ün göğsünden 5, karnından 4, sağ kol ve sol bacağından da birer kurşun bulunduğunu kaydetti. Bu arada, olay sırasında Akgün'ün yanında bulunan Hande Ayıral isimli kadın da bacağından yaralandı ve International Hospital'da tedavi altına alındı.
Öte yandan, Akgün'ün ölümünün duyulmasının ardından hastaneye Akgün'ün ağabeyi Mustafa Akgün, sanatçılar Burhan Çaçan, Faruk Tınaz ve Selami Şahin geldi. Selami Şahin burada yaptığı açıklamada, Akgün'ün çok sevdiği bir arkadaşı olduğunu belirterek, "Mert bir insandı. Zaten başına ne geldiyse mertliği yüzünden geldi. Allah'tan rahmet diliyorum" diye konuştu. Nihat Akgün'ün kardeşi Talat Akgün ise, polis tarafından hastaneden alınarak ifadesine başvurulmak üzere emniyete götürüldü.
5 kişi gözaltına alındı
Nihat Akgün'ün katil zanlısı 3 kişinin de aralarında bulunduğu bildirilen 5 kişi gözaltına alındı. Organize Suçlar ve Silah Kaçakçılık Şube Müdürlüğü ekiplerinin çalışması sonucu, saldırıyı gerçekleştirdikleri ileri sürülen 3 kişiyi yakaladı. Bu kişiler ile 23 Temmuz 1999 tarihinde Regeta Bar'da, Akgün'ün azmettirmesi sonucu düzenlendiği ileri sürülen silahlı saldırıda yaralanan Akgün'ün iş ortağı Güray Aydın ve bir kişinin daha gözaltına alındığı bildirildi. Gözaltına alınan kişiler, sorguya alındı.
Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

Festivalde son gün

SONRAKİ HABER

Antalyalı elma üreticisi zor durumda: Elma ihracatı durma noktasında

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa