Fotoğraf: Evrensel

Mutluluğa Uçuş

Bugün gösterime giren yeni filmlerden Mutluluğa Uçuş, bir genç kız ve yetişkin bir erkeğin arasındaki beklentisiz ve çok doğal arkadaşlığı anlatıyor.

Mutluluğa Uçuş
Bugün gösterime giren yeni filmlerden Mutluluğa Uçuş, bir genç kız ve yetişkin bir erkeğin arasındaki beklentisiz ve çok doğal arkadaşlığı ve bu iki insanın hayalleri ve gerçekleri nasıl paylaştıklarını anlatıyor.
Helene Bonham, Kenneth Branagh ve Gemma Jones'in başrollerini baylaştıkları filmin yönetmenliğini Paul Grengrass gerçekleştirmiş.
Filmin öyküsü ise kısaca şöyle: Richard Hopkins başarılı olmaya çalışan ve bunun için her yola başvurmaya hazır bir adamdır. En son denediği yol ise başına gerçekten büyük bela açar. Sigorta şirketini dolandırmaya kalkınca kendini mahkemede bulur, fakat şansı yüzüne güler ve hapishaneye gideceğine 120 saatlik bir sosyal hizmet ile cezalandırılır.
Jane annesi Anne ve yardımcısı Catherine tarafindan bakılıyor, fakat hiç kimse bu sarkastik, yalnız ve sıkılgan kıza yeterli gelmiyor. Ilk ziyaretleri boyunca Richard onu daha da sıkılıp boğulacağı müzelere ve resim galerilerine götürür. Jane bütün bu sıkıcı ve iç kapayıcı yerlere daha öncede gitmiştir. Onun gitmek ve yaşamak istedikleri çok daha heyecan verici yerlerdir. Ve Richard'ı bir gün böyle bir yere gitmek için kandırmayı başarır. Yörenin fuarında gerçekten çok eğlenir, fakat Richard onun için endişelenir ki bunda da haksız değildir. Hastaneye kaldırılırken Richard büyük bir korkuya kapılır, fakat kısa zamanda Jane iyileşir ve hep aklında bu ilginç tecrübe ve korkudan aldığı haz vardır. Aralarındaki arkadaşlık hiç kimsenin anlayamadığı kadar derin ve içtendir. Ve bir gün Richard Jane'i evine davet edip yemek hazırladığında eski resimlerinden yaptığı uçağa benzer icadını ona gösterir. Genç kızın ise tepkisi Richard'ın beklediğinden çok daha gariptir...
www.evrensel.net