Okuyan, sahte sendika tasarısı

   için yollarda

Okuyan, sahte sendika tasarısı için yollarda
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan, sahte sendika yasa tasarısının yaşallaşması için yeniden çalışma başlatacaklarını bildirdi. Okuyan, Kırşehir Valisi İrfan Kurucu'yu ziyaretinde, bütçede yatırıma pay ayrılmamasını 17 Ağustos ve 12 Kasım'da meydana gelen depremlerle gerekçelendirdi.
SSK'da çalışmalar yaptıklarını ve yeni bir revizyona gittiklerini anlatan Okuyan, çalışmalar hakkında yakında kamuoyuna açıklamalarda bulunacaklarını belirtti. Okuyan, Emekli Sandığı, Bağ-Kur ve SSK'nın tek çatı altında toplanması için çalışmalar yaptıklarını belirterek, sosyal güvenliğin tek şemsiye altında toplanması halinde tüm sıkıntıların ortadan kalkacağını öne sürdü. Memur sendikalarıyla ilgili yasalarda yeni çalışmalar yaptıklarını bildiren Okuyan, "Kamu çalışanlarına sendika hakkının verilmesi için yeniden çalışmalar başlatıyoruz.
Pazartesi günü 3 memur konfederasyonunun başkanlarını toplantıya çağırdım. En geç yılbaşına kadar memur sendikaları ile ilgili yasayı Meclis'e sevk etmeye çalışacağız" diye konuştu. Okuyan, daha sonra MHP, DSP ve ANAP il başkanlıklarını ziyaret etti; SSK Kırşehir Hastanesi'nde incelemelerde bulundu.
www.evrensel.net