14 Kasım 1999 03:00

Belediye işçileri yürüyüşe ara verdiErzurum Büyükşehir Belediyesi çalışanları, 7 aydır ödenmeyen ücretleri için Ankara'ya doğru başlattıkları yürüyüşe, Düzce'deki depremden ötürü 2 gün ara verdiler.

Paylaş
Belediye işçileri yürüyüşe ara verdi
Erzurum Büyükşehir Belediyesi çalışanları, 7 aydır maaş alamamalarını gerekçe göstererek, Ankara'ya doğru başlattıkları yürüyüşe, Düzce'de meydana gelen depremden ötürü 2 gün ara verdiler.
Tokat Belediyesi Sosyal Tesisleri'ndeki yemekhane ve mescitte geceyi geçiren 145 işçi, merkez üssü Düzce olan deprem nedeniyle yürüyüşlerine 2 gün ara verdiklerini duyurdular. Belediye-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Solmaz, Tokat Belediyesi önünde yaptığı basın açıklamasında, Düzce'de meydana gelen, çok sayıda insanın ölümüne ve yaralanmasına neden olan depremin kendilerini acıya boğduğunu belirterek, yürüyüşlerine 2 gün ara vereceklerini, daha sonra eylemlerine devam edeceklerini kaydetti. Haklarını sonuna kadar aramak için mücadeleden vazgeçmeyeceklerini bildiren Solmaz, şunları söyledi: "Bizim ülkeyi yönetenlere karşı inancımız kalmadı. Bizi bu yollara dökenler utansın. Sorunumuz bütün belediye işçilerinin sorunudur. Sorunumuzun çözüm noktasını görene kadar eylemimize devam edeceğiz. Deprem nedeniyle eylemi bitirmek isterdik. Ancak yöneticilere olan güvensizliğimizden dolayı ara verdik. İşçilerimizin hakkını almadan geriye dönmeyeceğiz."
ÖNCEKİ HABER

Seçimler göstermelik ama rektör adayları    gayretli

SONRAKİ HABER

Sinop'ta tek katlı ahşap ev yandı: 3 ölü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa