MHP'liye torpil yapmayan müdür

   sürgün edildi

MHP'liye torpil yapmayan müdür sürgün edildi
Meral Muhacir
Devlet kurumlarında hızla kadrolaşmaya giden MHP, keyfi uygulamalarına göz yummayan görevlileri de sürgün ediyor. Adana'da tabii afetlerden zarar gören vatandaşlar, 1997-98 yıllarındaki vergi borçlarını faiziyle birlikte öderken, MHP Adana Milletvekili Fatih Özdemir'in babası ve kardeşinin borçlarını faizsiz ödemesine izin vermeyen Ceyhan İlçe Tarım Müdürü, Sivas'a "tayin" edildi.
01.11.1999 tarihinde Milletvekili Fatih Özdemir'in babası İbrahim ve kardeşi Gökhan Özdemir İlçe Tarım Müdürlüğü'ne birer dilekçe vererek Ziraat Bankası'na, Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü'ne ve Tarım Kredi Kooperatifi'ne olan 1997-98 borçlarının faizsiz olarak ertelenmesini istediler. İlçe Tarım Müdürü Durdu Topuz ise, "Neden tabii afetten zarar görmüş yüzlerce vatandaş değil de, milletvekili Fatih Özdemir'in yakınlarına kıyak yapılıyor" diyerek dilekçeyi imzalamadı. Bunun üzerine devreye giren Milletvekili Özdemir, Müdür Durdu Topuz'un tayinini sağlarken, yerine atanan müdür vekiline de dilekçeyi imzalattı.
Akrabalar faiz ödemeyecek
Bu imzaya göre tabii afetten zarar gören yüzlerce vatandaş borçlarını faizleri ile birlikte ödemeye çalışırken, Milletvekili Fatih Özdemir'in babası ve kardeşi borçlarını faizsiz ödeyecek. Edinilen bilgiye göre, İlçe Tarım Müdürü Durdu Topuz döneminde, tabii afetlerden zarar gören tüm çiftçilerin hasar tespit cetvelleri Ceylanpınar ve Bozöyük Tarım İşletmesi Müdürlüğü'ne gönderilmişti. Buna rağmen afetzede haklarından sadece Milletvekili Özdemir'in akrabaları yararlanacak.
www.evrensel.net