12 Kasım 1999 03:00

Erzurum Belediyesi işçisi Ankara yolunda

Erzurum'da yedi aydır maaş alamayan ve üç ikramiye alacağı bulunan 1400 işçi adına 145 işçi, Ankara'da sona erecek yürüyüş başlattı.

Paylaş
Erzurum Belediyesi işçisi Ankara yolunda
Erzurum'da yedi aydır maaş alamayan ve üç ikramiye alacağı bulunan 1400 işçi adına 145 işçi, Ankara'da sona erecek yürüyüş başlattı. Belediye-İş Sendikası'nın düzenlediği yürüyüşte işçiler, "Belediye işçisi köle değildir", "Hakkımızı alamadık, yollara düştük", "Angarya anayasal suçtur" sloganlarının yazılı önlükler giydi.
Belediye işçileri ile birlikte Erzurum'un Ilıca ilçesi girişine kadar yürüyen Belediye-İş Sendikası Genel Başkanı Nihat Yurdakul, sadece belediye işçileri için değil, tüm çalışanların hakkını aramak amacıyla bu hareketi başlattıklarını belirtti. Hükümetle olan görüşmelerinin devam ettiğini belirten Yurdakul, belediye işçisinin bu yürüyüşünün haklı olduğunu ve sonunda başarıyla sonuçlanacağını kaydetti. Yurdakul, "Bizim amacımız işçimizin haklarını aramaktır. Bir insan ailesinden utanıyorsa, evine gidemiyorsa, intihar etmeyi bile göze alıyorsa, bundan sonra her şey beklenir"diye konuştu.
İşçilerle birlikte Belediye-İş Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Solmaz ile sendikanın Erzurum Şube Başkanı Murat Suluoğlu da yürüyor. Belediye işçilerine destek olmak amacıyla Türk-İş ve Kamu-Sen temsilcileri de işçilerle birlikte Ilıca ilçe girişine kadar yürüdü.
Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

'Oyununu bozacağız'

SONRAKİ HABER

Öğrencilere, tuvalet kapılarına yazı yazdıran taciz iddiası

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa