15 Ağustos 2011 10:30

Polis şiddeti bu hale getirdi

Ankara’da polis şiddetine uğrayan yurttaşın sol kolu kırılırken, kolu kırıldığı için çalışamayan yurttaş sokakta kaldı. Ankara’da polis şiddetine uğrayarak bir kolu kırılan ve alçıya alınan Lokman Acar, İHD Ankara Şubesi’ne başvurdu.Olayı anlatarak, kendisine destek sunulmasını isteyen Acar, 9 Ağustos tarihinde Anıtkabir ci

Polis şiddeti bu hale getirdi

Paylaş

Olayı anlatarak, kendisine destek sunulmasını isteyen Acar, 9 Ağustos tarihinde Anıtkabir civarında bulunan bir çeşmede su içtiği sırada, polis tarafından darp edildiğini savundu. Acar, “Ben çeşmeden su içiyordum, polis başka bir vatandaşı durdurarak kimlik sordu, ben de o arada yola inmeye çalıştım. Yanından geçtiğim polis çelme takarak beni yere düşürdü yerde de beni tekmeledi” diye konuştu.

TEHDİTLE TUTANAK İMZALATTILAR İDDİASI

Çankaya Emniyet Müdürlüğünde görevli polisin ismini ve sicil numarasını veren Acar, “Daha sonra beni karakola götürdüler. Kolumdan dolayı şikayet edince hastaneye götürdüler ve kolumun kırıldığı ortaya çıktı. Sonra bana bir tutanak imzalatmak istediler. Tutanakta, benim kaçtığım ve bu yüzden düştüğüm yazıyordu. Tutanağa imza atmak istemedim. Sonra polis memuru ‘beni şikayet edersen ve tutanağı imzalamazsan kafana sıkarım’ diye beni tehdit etti. Tutanağı imzalamak zorunda kaldım” diye konuştu. Acar, karakoldan çıktıktan sonra şikayetçi olduğunu belirtti. Bir süre önce Mardin’den ailesi ile yaşadığı sorunlar nedeniyle Ankara’ya gelen ve geçici işler yapan Acar, kolunun kırılması nedeniyle işsiz ve sokakta kaldı.

‘ŞİDDET BAŞBAKAN ERDOĞAN’IN SÖYLEMLERİNİN ESERİ’

Polisin tutumunu kınayan İHD Ankara Şube yöneticisi Doğan Ayaz, polisin bu tür yönelimlerinin yeni olmadığını polis şiddetinden dolayı şimdiye kadar çok sayıda vatandaşın hayatını kaybettiğini belirterek, “Başbakan Erdoğan sabrımız kalmadı diyor bu söylem yeni değil, bu söylemin tetiklediği ırkçı, şoven, milliyetçi yönelim gittikçe bir linç sarmalına dönüşüyor” şeklinde konuştu. (ANKARA)

ÖNCEKİ HABER

Silah ve baskı ne zaman çözüm getirdi?

SONRAKİ HABER

Saadet Partisi, 277 belediye başkan adayını açıkladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa