11 Kasım 1999 03:00

IMF'ye karşı mücadele çağrısı

Emeğin Partisi (EMEP) Gaziantep İl Örgütü, IMF'nin ülkemizde bulunduğu her dönem işçi ve emekçilerin daha fazla yoksullaştığına dikkat çekti.

Paylaş
IMF'ye karşı mücadele çağrısı
Emeğin Partisi (EMEP) Gaziantep İl Örgütü, IMF'nin ülkemizde bulunduğu her dönem işçi ve emekçilerin daha fazla yoksullaştığına dikkat çekti. İl Yönetim Kurulu adına yapılan açıklamada, 3 yıl süreli Yakın İzleme Anlaşması'yla ücretlerin azaltıldığı, köylünün yıkıma uğratıldığı hatırlatılarak, IMF ile yeni bir anlaşmanın emekçilerin hayatını cehenneme çevireceği belirtildi. IMF'nin hükümete verdiği 'tavsiye' mektubuna da değinilen açıklamada, Telekom, THY, TÜPRAŞ ve demir çelik fabrikalarının özelleştirilmesinin istendiği vurgulandı. IMF heyetinin asgari ücrete dahi el attığına dikkat çekilen açıklamada "Asgari ücretle çalışan milyonlarca çalışanı açlığa mahkûm etmek istiyorlar" denildi.
"Ülkemiz üzerindeki bu kara perdeyi kaldırıp, ülkemizi aydınlığa götürecek tek güç emekçilerin birlikte mücadelesidir" denilen açaklamada Emek Platformu'nun tekrar bir araya gelerek mücadele etmesi gerektiği belirtildi.
Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

'IMF patentli yoksulluk ve talan belgesi'

SONRAKİ HABER

Brexit’te son durum: AB’den İngiltere’ye iki senaryo

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa