Bahçeli'nin derdi devletin esenliği

Başbakan Yardımcısı Devlet Bahçeli, deprem sonrası devlete yöneltilen eleştirileri sert bir dille yanıtlayarak, "Acı üstüne siyasi gelecek planlayanlar gaflettedir" dedi.

Bahçeli'nin derdi devletin esenliği
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Devlet Bahçeli, deprem sonrası devlete yöneltilen eleştirileri sert bir dille yanıtlayarak, "Acı üstüne, üzüntü üzerine siyasi gelecek planlayanlar gaflet içerisindedir" dedi.
Bahçeli, Bayındırlık ve İskân Bakanlığı'nca Adapazarı'nda yaptırılan 400 prefabrik konutun teslim törenindeki konuşmasında, 17 Ağustos'taki depremin ardından yapılması gerekenler yapılarak bugüne ulaşıldığını iddia etti.
Bahçeli, 57. hükümetin her türlü tedbiri aldığını iddia ederken, "Depremzedeler acı içinde, soğuk altında, geceleri uykusuz geçirirken, ihtiyaçlarını zamanında karşılayamazken, çocuğunu eğitime götürürken zorluk çekerken, Türkiye'nin hiçbir köşesinde, vatanın tek bir evladı rahat olamaz, rahat olmamalıdır" sözleriyle duygu sömürüsü yapmayı da ihmal etmedi.
Bahçeli, deprem sonrasında gıda ve giysi yardımlarının yanı sıra para yardımlarının da yapıldığını ve bu paraların Ziraat Bankası'nda açılan bir hesapta toplandığını hatırlatarak, deprem için yapılan para yardımlarının, hiçbir şekilde başka amaçla kullanılamayacağını iddia etti.
www.evrensel.net