Fotoğraf: AA

Kavakçı bu kez Türk vatandaşı

   ile evlendi

Kavakçı bu kez Türk vatandaşı ile evlendi
ABD vatandaşı ile evlenen ve bu nedenle Bakalar Kurulu kararı ile vatandaşlıktan çıkarılan Merve Kavakçı bu kez, Sivaslı işadamı Bekir Yıldırım ile gizlice evlendi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna, milletvekilliği tartışmalı olan Merve Safa Kavakçı'nın, işadamı Bekir Yıldırım ile önceki akşam İstanbul'da evlendiğini doğruladı. Bu evlilik, Kavakçı'nın yeniden Türk vatandaşlığını kazanmak için başvurduğu "hülle yöntem" olarak değerlendirildi.
Ali Müfit Gürtuna, Taksim Cumhuriyet Anıtı önünde düzenlenen Cumhuriyet Bayramı kutlama töreninin ardından gazetecilerin konuya ilişkin sorularını yanıtladı. Gürtuna, "Merve Hanım gizlice evlenmiş. Nikâhı siz mi kıydınız?" sorusuna "Evet" yanıtını verdi.
Bir gazetecinin "Nerede" sorusuna karşılık Gürtuna, "Size davetiye gelmedi mi? Yerini bilmiyor musunuz?" diye espri yaptı.
Bu arada TBMM Başkanı Yıldırım Akbulut Merve Kavakçı'nın evlenmesinin davayı nasıl etkileyeceğini bilmediğini belirterek, Kavakçı ile ilgili özlük hakları ya da yemin etmesi konusundaki bütün işlemler için dava sonucunu bekleyeceğini bildirdi.
www.evrensel.net