AKP

AKP'li Canikli: Kürt sorununu silahla çözeceğiz

Recep Tayyip Erdoğan'ın "Sabrediyoruz. Ramazan'dan sonra barışın miladı farklı olacak" şeklindeki savaş tehdidinden sonra AKP Grup Başkanvekili Nurettin Canikli de Türkiye'nin tüm sorunlarını çözdüklerini öne sürerek, kalan tek sorun olarak nitelediği Kürt sorununu da profesyonel askeri kadrolarla yani silahla ç


AKP Bursa İl Başkanlığı, partilerinin kuruluşunun 10'uncu yıldönümü nedeniyle Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde iftar yemeği verdi. AKP'li milletvekillerin yanı sıra çok sayıda yurttaşın katıldığı iftar yemeğinde konuşan AKP Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, iktidarları dönemlerinde ülkenin tüm problemlerinin bitme noktasına geldiğini öne sürdü. Canikli, Kürt sorununun çözümünün profesyonel askeri kadrolardan geçtiğini belirterek, on binlerce cana malolan ve sorunu daha da derinleştiren başarısız kanlı politikalardan partisinin henüz ders almadığını gösterdi.

Canikli, ''Türkiye'nin şu an tek sorunu, 'terör' sorunudur. 'Terör' sorununu da profesyonel kadrolar ve polise daha fazla yetki vererek bitireceğiz'' dedi. (BURSA)

www.evrensel.net