Savranoğlu’nda mücadele sürüyor

Savranoğlu’nda mücadele sürüyor

SAVRANOĞLU Deri Fabrikası işçilerinin sendika mücadelesi sürüyor.İşçiler her cumartesi olduğu gibi bu cumartesi de iş çıkışında fabrika önünde toplanarak seslerini duyurmak için eylem yaptılar.  Fabrika önünden Menemen kent merkezine kadar tek sıra halinde sessiz yürüyüş gerçekleştiren

SAVRANOĞLU Deri Fabrikası işçilerinin sendika mücadelesi sürüyor.

İşçiler her cumartesi olduğu gibi bu cumartesi de iş çıkışında fabrika önünde toplanarak seslerini duyurmak için eylem yaptılar.  Fabrika önünden Menemen kent merkezine kadar tek sıra halinde sessiz yürüyüş gerçekleştiren işçiler hazırladıkları bildirileri Menemen halkına dağıttılar.

Yürüyüş sonunda Menemen Kültür Merkezi önüne gelindiğinde Deri-İş Şube Başkanı Makum Alagöz, yaşanan gelişmelerle ilgili bilgi verdikten sonra, “Buradaki mücadelemizi, eşimizle dostumuzla, komşumuzla ve bize destek veren bütün emek dostlarıyla beraber kazanacağız. Buraya mutlaka sendika girecek, başka da yolu yok” diye konuştu.

Hastalandığı için işten ayrılan Meltem isimli kadın işçi de Savranoğlu’nda çalışırken meslek hastalığına yakalandığını ve işten ayrılmak zorunda kaldığını söyledi. (İZMİR)

www.evrensel.net