15 Ağustos 2011 04:03

Belediye kendi açtığı çukuru kapattı!

Ankara-Mamak Tuzluçayır halkının baz istasyonuna karşı verdikleri mücadele sonuç getirdi. Menekşe Erbay Parkı’nda açılan çukur Mamak Belediyesi tarafından kapatıldı.Mamak Belediyesi tarafından park ve yeşil alanlara yapılmak istenen baz istasyonlarına karşı  Tuzluçayır Menekşe Erbay Parkı’nda bir araya gelen muhta

Belediye kendi açtığı çukuru kapattı!

Paylaş
İbrahim Kale

Mamak Belediyesi tarafından park ve yeşil alanlara yapılmak istenen baz istasyonlarına karşı  Tuzluçayır Menekşe Erbay Parkı’nda bir araya gelen muhtarlar ve çeşitli kitle örgütü temsilcileri ve Tuzluçayırlılar verdikleri mücadelenin sonucunu aldılar. Dün sabah erkenden Menekşe Erbay Parkı’na getirilen kepçeyle açılan çukur kapatıldı.

Çukurun kapatılmasına sevinen Tuzluçayırlılar, belediyenin geri adım atarak, baz istasyonu için açtığı çukuru kendisinin kapatmak zorunda kaldığını söyledi.

Muhtarlar ve kitle örgütü temsilcileri ise bütün mahallelerde komiteler kurarak mücadele hattını genişletme kararı aldılar. Baz istasyonlarına karşı mücadelenin genişletilmesi için siyasi parti, muhtarlıklar, tüm dernek ve kitle örgütü temsilcilerinin bir araya gelmesi gerektiğini belirten Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) Mamak Şube Başkanı Mustafa Demirtaş, mahallelerde toplantı ve etkinlikler düzenleyerek kamuoyunun bilgilendirilmesi gerektiğini söyledi.

AKP, CHP, MHP “BAZ”DA BİRLEŞTİ

Ege Mahallesi Muhtarı Ali Kahraman ise AKP, CHP ve MHP’li Belediye Meclis üyelerinin birlikte almış oldukları kararla parkları ve yeşil alanları yok etmeye çalıştıklarını belirtti. Kahraman, AKP’nin Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkanı Osman Baydemir’e, “siz kendi belediye meclisinde baz istasyonu yaptırma kararı alamazsınız” dediğini, AKP’li belediyeleri ise izin verdiğini belirtti.

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası Genel TİS ve Hukuk Sekreteri Aslıhan Han Özden ise baz istasyonu kurulmadan önce müdahale edilmesinin önemine vurgu yaptı. Han, “baz istasyonlarına karşı mücadelede özellikle kadınların öne çıkması gerekir çünkü onlar mahallelerinde ne olup ne bittiğini daha iyi gözlemliyorlar” dedi. (Ankara/EVRENSEL)


MAHALLELi SORUNUNU ÇÖZDÜ!

İstanbul’da ise Sultanbeyli Yavuzselim Mahallesi Eyübi Caddesi Şahadet Sokak’ta bulunan 4 katlı  bir binaya takılan baz istasyonunun kaldırılması için eylem yapan mahalleli, sonuç alamayınca baz istasyonunu kendi imkanlarıyla söktü. Mahalleliler, su deposu süsü verilen Vodafone’a ait baz istasyonunu çocuklarının ve kendilerinin sağlıklarını tehdit ettiğini belirterek önceki gün eylem yapmış ve istasyonun kaldırılmasını istemişti. Akşama kadar baz istasyonunun kaldırılmasını bekleyen mahalleliler yetkili kimsenin gelmemesi üzerine akşam baz istasyonunu söktü. (İSTANBUL)

ÖNCEKİ HABER

Tolga’nın kaybedildiği yerdeydiler

SONRAKİ HABER

Yorum Basın Yayın işçileri ücretlerini istiyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa