Marmaris sallandı

Merkez üssü Marmaris açıkları olan 5.2 büyüklüğündeki depremde 103 kişi yaralandı, ilçe merkezindeki bazı binalarda çatlaklar oluştu.

Marmaris sallandı
Marmaris'te dün sabaha karşı saat 03.53'te 5.2 büyüklüğündeki bir deprem meydana geldi. Çöken bina olmayan depremde, panikle balkon ve pencerelerden atlayanlar ile çeşitli rahatsızlıkları olan 103 kişi yaralandı. Merkez üssü Marmaris açıkları olan 5.2 büyüklüğündeki depremden sonra saat 03.59'da 4.1 ve 04.04'de 4.2 şiddetinde artçı sarsıntılar meydana geldi ve daha sonra 20'den fazla sarsıntı kaydedildi.
Marmaris Kaymakamı İsa Küçük, ilçe genelinde tüm belde ve köylerde deprem nedeniyle çöken bina olmadığını belirtti. Marmaris'te panik halinin kısmen ortadan kalktığını ifade eden Küçük, "Ancak vatandaşlarımız ve turistler hâlâ sokakta. Açık alanları tercih ediyor. Belde ve köylerimizle irtibat halindeyiz. Oralardan gelen bilgilere göre, çöken bina veya yaralı yok" dedi.
Muğla Vali Vekili Fazlı Akgün, Marmaris'te sabaha karşı meydana gelen depremde yaralananların sayısının 103 olduğunu bildirdi. Fazlı Akgün gazetecilere yaptığı açıklamada, depremin en çok etkili olduğu Marmaris ilçe merkezinde paniğe kapılarak balkon ve pencereden atlayıp yaralanan 103 kişinin Marmaris'teki hastanelere başvurduğunu belirterek, bunlardan 32'sinin el ve ayaklarının kırık olduğunu, 1 kişinin de belinden yaralandığını söyledi. Akgün, yaşamını Marmaris'te sürdüren bir İngiliz yurttaşının da sağ ayağından yaralandığını ifade etti.
Okullar tatil
Depremin ardından Marmaris'te okullar 1 gün süreyle tatil edildi. Kaymakam Küçük, kararın "Okullarda hasar olup olmadığını tespit etmek ve geceyi dışarda geçiren çocuklarımızın paniği üzerinden atabilmeleri ve dinlenmeleri için tatil etmeyi uygun bulduk" dedi.
Binalarda çatlak
Öte yandan depremin Muğla'nın diğer ilçelerinde de hissedildiği, Marmaris ilçe merkezindeki bazı binalarda çatlaklar oluştuğu bildirildi. Muğla-Marmaris karayoluna da kaya düşmesi nedeniyle trafiğin bir süre tek şeritten kontrollü olarak sağlandığı belirtildi.
Bu arada, Kandilli Rasathanesi'nden verilen bilgiye göre, önceki gün 19.37'de merkez üssü Yalova olarak belirlenen 2.9 büyüklüğünde bir artçı şok kaydedildi. Bu arada, saat 17.19'da da, merkez üssü Manisa Akhisar olan 3.6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.
www.evrensel.net