Eczacılar Odası Adana Şube Kongresi

   başladı

Eczacılar Odası Adana Şube Kongresi başladı
Türkiye Eczacılar Birliği 4. Bölge Eczacılar Odası Adana Şubesi Olağan Kongresi dün başladı. Seyhan Oteli'nde başlayan kongre bugün oda binasında yapılacak seçimlerle sona erecek.
Bağ-Kur Adana İl Başkanı Veli Zafer ve Adana Defterdarı Kemal Sağ'ın da katıldığı kongrede açılış konuşmasını yapan 4. Bölge Eczacı Odaları Adana Şube Başkanı Uzman Eczacı Zuhal Erçetin, meslekleri ile ilgili olarak birçok yanlış uygulamanın yaşama geçirilmeye çalışıldığını belirtti. Patent, ilaçta reklam, yerli ilaç yerine ithal ilaç ikamesi, zincir eczaneler, çokuluslu dağıtım kanalları, tahkim yasası ve MAI gibi birçok dayatmanın bugün eczacıların başlıca sorunları arasında yer aldığına değinen Erçetin, "İçinde bulunduğumuz siyasi belirsizlik, günlük ve dayatmacı kararlar nedeniyle yarınlarımızın tartışılır hale gelmesine neden olmuştur" dedi.
Marmara Bölgesi'nde yaşanan deprem nedeniyle sadece insanların enkaz altında kalmadığını, değerlerimizin de enkaz altında kaldığını ifade eden Erçetin, enkazın altında, "Ben bilirim, ben yaparım", "Bu demokrasi bize bol geliyor, sivil toplum örgütlerine gerek yok" mantığının kaldığını vurguladı.
Erçetin, bireysel düşünce ve bireysel eylemlerden sıyrılıp ortak düşünce ve ortaklaşa eylem tarzının benimsenmesi gerektiğine de dikkati çekti.
www.evrensel.net