09 Eylül 1999 21:00

'Kardeş Aile Kampanyası'

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan, depremzedeler için "Kardeş Aile Kampanyası" başlattıklarını duyurdu.

Paylaş
'Kardeş Aile Kampanyası'
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan, Marmara Bölgesi'nde yaşanan depremi, yüzyılın en büyük felaketi olarak değerlendirerek, depremzedeler için "Kardeş Aile Kampanyası" başlattıklarını duyurdu.
Okuyan, dün düzenlediği basın toplantısında, depremzedelerin umutsuzluk içinde olduğuna dikkat çekerek, evsiz insanları kışı atlatıncaya kadar geçici prefabrik evlerde, soğuğa dayanıklı çadırlarda ve kamuya ait kamplarda barındıracaklarını ve 30 Kasım'a kadar yerleştirme çalışmalarının tamamlanacağını söyledi.
Birebir ailelere sahip çıkmak için "Kardeş Aile Kampanyası" başlattıklarını açıklayan Okuyan, imkânı ve vakti olan ailelerden, bir aileyi kendisine kardeş aile edinmelerini istedi.
Gıda, yiyecek, giyecek, eşya, maddi yardım, yükseköğrenim gören öğrencilere burs sağlama gibi yardımlarla katkıda bulunabileceğini belirten Okuyan; Çalışma Bakanlığı, SSK, Bağ-Kur, valilik ve kaymakamlıklar ile milli eğitim müdürlüklerine başvuruların yapılabileceğini bildirdi. Hasar tespit çalışmalarının bitmesinin ardından en geç 10 gün içinde ailelerin depremzedelerle irtibatının sağlanacağını belirten Okuyan, 3000 civarında yaralının da hastanelerde olduğunu bildirerek, Düzce ve Gebze'de SSK hastanelerinin hizmete açıldığını, Kocaeli, Yalova ve Sakarya'daki hastanelerin çökmesi nedeniyle buralarda da prefabrik hastanelerin kurulduğunu duyurdu.
Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

Eylem planı hazırlanacak

SONRAKİ HABER

Orman işçisi, kesilen ağacın altında kaldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa