02 Ağustos 1999 21:00

İşçi sendikaları Özgürlük Meydanı'nda

İstanbul'da Türk-İş'e bağlı sendika şubeleri, yarın Bakırköy Özgürlük Meydanı'nda yapacakları basın açıklamasıyla sosyal güvenlik yasa tasarısını protesto edecekler.

Paylaş
İşçi sendikaları Özgürlük Meydanı'nda
İstanbul'da bir araya gelen Türk-İş'e bağlı sendika şubeleri, Türk-İş Genel Başkanı Bayram Meral'in hükümetle uzlaşmasına tepki göstererek, eylem kararları aldılar. Yasa tasarısının geri çekilmesini isteyen sendika şubeleri, yarın kitlesel bir basın açıklamasıyla protesto edecekler.
Toplantının ardından yapılan açıklamada, Türk-İş Genel Başkanı Bayram Meral'in hükümetle "kazanılmış hakların gaspını onaylama temelinde" uzlaştığı ifade edilerek, bunun alanları dolduran yüzbinlerce işçi ve emekçinin taleplerine ters düştüğü belirtildi.
"Bu aynı zamanda oluşturulan Emek Platformu'nun dağıtılmasına hizmet etmektedir" denilen açıklamada, Türk-İş'in, tabanının talepleri doğrultusunhda hareket etmesi ve Emek Platformu içinde aktif olarak yer alması istendi.
İstanbul'da Türk-İş'e bağlı şubeler olarak, yarın saat 12.00'da Bakırköy Özgürlük Meydanı'nda kitlesel basın açıklaması yapılacağı bildirilen açıklamada, 6 Ağustos Cuma günü de TÜMTİS Genel Merkezi'nde saat 14.00'te ortak temsilciler toplantısı yapılacağı açıklandı.
Toplantıda alınan kararlara katıldığını açıklayan sendikalar şöyle:
Hava-İş Genel Merkezi, Deri-İş Genel Merkezi ile Beykoz ve Tuzla şubeleri, TÜMTİS Genel Merkezi ve İstanbul Şubesi, Basın-İş İstanbul Şubesi, Haber-İş İstanbul 1 No'lu Şube, Yol-İş İstanbul 1 No'lu Şube, TEKSİF Bakırköy Şubesi, Tarım-İş İstanbul Şubesi, Petrol-İş İstanbul, Boğaziçi, Rumeli ve Anadolu şubeleri, Kristal-İş Topkapı Şubesi, Belediye-İş Mezbahalar 1 ve 2 No'lu, Beyoğlu, Trakya Bölge ve Taşıtlar şubeleri, Tek Gıda-İş, Orman-İş İstanbul Şubesi, Selüloz-İş İstanbul Şubesi, Harb-İş İstanbul Şubesi, Liman-İş İstanbul Şubesi, Dok Gemi-İş Pendik Şubesi, Çimse-İş İstanbul Şubesi, Tez Koop-İş 1, 2 ve 4 No'lu şubeler, Demiryol-İş İstanbul ve Haydarpaşa şubeleri, Tes-İş 1 No'lu Şube, Ağaç-İş İstanbul Şubesi.
ÖNCEKİ HABER

Liberalizm karaparanın önünü açtı

SONRAKİ HABER

Erkan Baş'tan sandığa çağrı: AKP'nin karanlığına 'dur' demek için oy vereceğiz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa