29 Temmuz 1999 21:00

'Bundan sonrası genel grev'

Gayrettepe Telekom Başmüdürlüğü'nde çalışan yaklaşık üç bin memur, Haber-Sen ve Birlik Memur-Sen'in ortaklaşa düzenlediği yarım günlük uyarı grevine katıldı.

Paylaş
'Bundan sonrası genel grev'
Gayrettepe Telekom Başmüdürlüğü'nde çalışan yaklaşık üç bin memur yarım gün işbırakarak, hükümeti uyardı. Haber-Sen ve Birlik Memur-Sen'in ortaklaşa düzenlediği yarım günlük uyarı grevine katılım yüzde yüz gerçekleşirken, mesai saatinin başlamasıyla Gayrettepe Telefon Baş Müdürlüğü önünde toplanan memurlar eylem yaptı. Eyleme Haber-İş İstanbul 1 Nolu Şube üyesi işçiler de destek verdi.
"Mezarda emekli olmayacağız", "Direne direne kazanacağız", "Kahrolsun IMF, bağımsız Türkiye", "Yılgınlık yok direniş var" sloganlarını atan Telekom emekçileri, işyerlerinin önüne de "Mezarda emekliliğe hayır", "Çalış, prim öde, emekliliğini yaşamadan öl", "Özelleştirme ve taşerona hayır" gibi dövizler astılar. Eylemde konuşan Haber-Sen Basın Yayın Sekreteri Kemal Keleş, emekçilerin sorunlarının ve taleplerinin ortak olduğuna vurgu yaptı
'Birlik sürecek'
Birlik Haber-Sen Genel Başkanı Hüsamettin Şanal, birlikteliğin süreceğine vurgu yaparken, Haber-Sen Genel Başkanı İsmail Çınar da, sermayenin en büyük korkularından birinin emek güçlerinin bir araya gelmesi olduğunu belirtti. Çınar, "Bugünkü uyarımızla onların yüreğine bu korkuyu saldık. Bunu dikkate almazlarsa çok yakında onlara genel grevle cevap vereceğiz" dedi.
Eylem, basın açıklamasının okunmasının ardından halaylarla sona erdi.
ÖNCEKİ HABER

DİSK üretimi durdurdu

SONRAKİ HABER

Çocuk istismarı suçundan men alan antrenör, çocuk takımı mı çalıştırıyor?

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa