21 Temmuz 1999 21:00

24 Temmuz'da Kızılay'da

İşçi ve emekçiler, sosyal güvenlik reformunun geri çekilmesi için 24 Temmuz'da Ankara Kızılay Meydanı'nda yapacakları büyük mitinge ve genel greve hazırlanıyor.

Paylaş
24 Temmuz'da Kızılay'da
Hükümet mezarda emeklilik ve kazanılmış hakların gaspında ısrarının sürdürürken, işçi ve emekçiler, 24 Temmuz'da Ankara Kızılay Meydanı'nda yapacakları büyük mitinge ve genel greve hazırlanıyor.
Türk-İş Başkanı Bayram Meral, 15 emek örgütünün birleşmesiyle oluşturulan Emek Platformu'nun 24 Temmuz Cumartesi günü yapacağı eylem için teşkilatlara bir yazı göndererek "Ailenizle birlikte Kızılay'da olun" çağrısı yaptı.
Türk-İş Başkanı Bayram Meral ve Genel Eğitim Sekreteri Salih Kılıç imzası ile gönderilen genelgede, Ankara dışından gelecek üyelerin Hipodrom'da toplanacağı ve Gar'ın önünden başlayarak Opera Kavşağı'na devam edeceği, bunun ardından Atatürk Bulvarı'na çıkılacağı ve bulvardan sonra da Sıhhıye Köprüsü'nün altından Kızılay'a yürüneceği belirtildi.
'Her yolu deneyeceğiz'
Hak-İş Genel Başkanı Salim Uslu ise yaptığı açıklamada, genel grev dahil bütün demokratik ülkelerde ve sendikal geleneklerde bulunan her yolun deneneceğini belirtirken, DİSK Başkanı Vahdettin Karabay hükümeti harekete geçirmek için genel grevi mutlaka yaşama geçireceklerini söyledi. Karabay, "Yaptığımız eylemler hükümeti hakerete geçirmedi. Sesimizin duyulması için her yolu deneyeceğiz" diye konuştu.
Mitinge katılacak örgütler
Eyleme, Türk-İş, Hak-İş, DİSK, KESK, Türkiye Kamu-Sen, Memur-Sen, Türkiye İşçi Emeklileri Cemiyeti, Tüm Bağ-Kur Emeklileri Derneği, TMMOB, Türk Diş Hekimleri Birliği, Türk Eczacılar Birliği, Türk Tabipleri Birliği, Türk Veteriner Hekimleri Birliği, Türkiye Mali Müşavirler ve Muhasebeciler Odaları Birliği üyeleri katılacak.
Bu arada, Emek Platformu'nu oluşturan örgütlerin genel başkanları bugün bir araya gelerek 24 Temmuz Cumartesi günü Ankara'da düzenlenecek mitingten sonra neler yapılacağını tartışacak.
ÖNCEKİ HABER

Yargıtay başkanı Selçuk

SONRAKİ HABER

Tavşantepeli kadınlar, İzmit Belediye Başkanı Hürriyet'ten kreş istedi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa