18 Temmuz 1999 21:00

MHP: Programımızı uyguluyoruz

MHP'li İzgi, "hükümet içinde eridikleri" iddialarına yanıt vererek, 57. hükümetin emekçilere yönelik tüm saldırılarını üstlendi.

Paylaş
MHP: Programımızı uyguluyoruz
MHP TBMM Grup Başkan Vekili Ömer İzgi, "MHP, ortaklık hükümeti içinde eriyen bir parti değil, kendi özelliklerinin damgasını vuran bir parti olmuştur" diyerek, 57. hükümetin bugüne kadar gerçekleştirdiği emekçilere yönelik saldırıları üstlendi. Ülke bağımsızlığını yok eden tahkim ve emekçileri mezarda emekliliğe mahkûm eden sosyal güvenlik yasası tasarılarını yürürlüğe koymaya hazırlanan 57. hükümette, plan ve projelerinden taviz vermediklerini söyledi.
Ecevit ile aynı dilden
Gazetecilerin sosyal güvenlik reformu yasa tasarısı konusundaki sorularını da cevaplayan Ömer İzgi, Başbakan Bülent Ecevit'e benzer bir açıklama yaptı ve "Devletin çökmesini istemiyoruz. Bizim öngördüğümüz bir yaş sınırı var. Eğer devletin imkânları elverirse o sınıra çekilir" dedi.
Çıkarılmak istenen sosyal güvenlik reformu yasa tasarısının, MHP'nin, öngördüğü sosyal güvenlik tasarısı ile aynı olduğunu kaydeden İzgi, "MHP, tüm yaptıklarıyla dün ne ise bugün de odur. Tabanda da bu konuda bir rahatsızlık yoktur" dedi.
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Takke düştü kel göründü

SONRAKİ HABER

Hatila Milli Parkı'nda madenciliğe karşı açılan davada Artvin Belediyesi de davacı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...